20 sierpnia 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : „Malowanie jak modlitwa” O niezwykłej pasji wikariusza z karczewskiej parafii. Ściany mieszkania ks. Łukasza Krawczyka na plebanii parafii św. Wita w Karczewie zdobią liczne ikony i obrazy. Niemal wszystkie namalował sam. Kapłaństwo i sztuka to jego dwie największe życiowe fascynacje. On sam mówi Od małego lubiłem malować i rysować.

Chleba powszedniego smak” Te smaki wspominamy z dzieciństwa, ale niektórzy z nas nie mieli już możliwości popróbować tego smaku. Na zakwasie czy na drożdżach, biały czy ciemny, z nasionami czy żurawiną? Choć obecnie wiele osób ogranicza jedzenie pieczywa, to większość Polaków wciąż nie wyobraża sobie bez niego codziennych posiłków.

 

„Gość Niedzielny” „Produkt katolickopodobny. Łańcuszki modlitewne, fałszywe objawienia – dlaczego tak łatwo im ulegamy? Co sprawia, że tak wielu katolików wierzy w kwestie, które nie mają podstaw w nauczaniu Kościoła? Na facebookowej ścianie wyświetla się kolorowa grafika ze stągwią i winem, na niej duży napis: „Bóg może zamienić wodę w wino i może zamienić nasz ból w radość, napisz Amen jeśli wierzysz” Inny profil, Katolicyzm i Pan Jezus, wrzuca posta ze zdjęciem figury Maryi i wpisem „Dziś jest dzień, w którym Matka Boża modli się o zdrowie Twojej rodziny, dotknij obrazka i napisz »Amen«”. 

 

 NiedzielaMamy nowego nuncjusza” Abp Antonio Filipazzi przedstawicielem Stolicy Apostolskiej w Polsce. Kim jest papieski ambasador? Studiował w Rzymie, gdzie 12 maja 1992 r. uzyskał doktorat z prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża oraz dyplom Papieskiej Akademii Kościelnej. Obszerny artykuł o sylwetce nowego noncjusza.

 

Zapraszamy też do czytania książek o tematyce chrześcijańskiej, w kiosku mamy spory wybór.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas