13 sierpnia 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : „Pielgrzymi Miłosierdzia” Kim są? – Każdego roku latem lub wiosną Pielgrzymi Miłosierdzia Bożego wyruszają w drogę. Dokąd mają iść – to zawsze rozeznają jakiś czas wcześniej w Niepokalanowie. Czekają ich ciężkie warunki, wiele niedogodności, ale też cudów i łask. Pielgrzymi Miłosierdzia Bożego przemierzyli setki kilometrów, modląc się i pokutując. 

Zrób to sam!”   „Mamo, zrób mi kanapkę, nalej soku, przyszyj guzik! Tato, napompuj piłkę, powieś obrazek…” i tak bez końca. A to błąd. Dziecko samo może prasować swoje ubrania i robić kanapki do szkoły. Dzięki temu rozwija umiejętności praktyczne.

 

„Gość Niedzielny” Franciszek znów porwał młodych. Zakończyły się 38. Światowe Dni Młodzieży. Mówią, że Kościół i młodzi chodzą osobno. W Lizbonie do Kościoła przyszło 1,5 mln młodych ludzi. Franciszek, podobnie jak Jan Paweł II, znalazł klucz do serc młodych ludzi.

 

 NiedzielaŻywy organizm” „W Kościele jest miejsce dla wszystkich. (…) Jezus nigdy nie zamyka drzwi, ale zaprasza do wejścia i zobaczenia. Jezus przyjmuje i wita” – powiedział Franciszek w Lizbonie.

Zachwyciło mnie świeżością wiary młodych ludzi to, co wydarzyło się w Lizbonie podczas Światowych Dni Młodzieży. Taka świeżość przypomina dopiero co rozkwitnięty kwiat, czyli, chronologicznie, jest to stan tymczasowy. Paradoksalnie jednak stan ten jest możliwy do zachowania.

 

Zapraszamy też do czytania książek o tematyce chrześcijańskiej, w kiosku mamy spory wybór.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas