Ogłoszenia parafialne – XVIII niedziela zwykła, 6.08.2023

  1. Dzisiejsza niedziela w którą to obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego rozpoczyna XVIII tydzień okresu zwykłego. Przypadają w nim następujące wspomnienia: we wtorek św. Dominka, prezbitera; w środę św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w czwartek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w piątek św. Klary dziewicy.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30. odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  3. W poniedziałek po Mszy św. Wieczornej odbędzie się nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
  4. Prezydent Miasta Otwock w związku z organizowaną przez Miasto Otwock „Nocą Wolności” 15. Sierpnia 2023r. w Parku Miejskim w Otwocku zaprasza wszystkich parafian do uczestnictwa w obchodach 103. Rocznicy Cudu nad Wisłą.
  5. W tym tygodni jest dużo wolnych intencji mszy św. zachęcamy do modlitwy za żyjących o błogosławieństwo i dla zmarłych o dar życia wiecznego. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i zapoznania się ofertą naszego parafialnego sklepiku.
  7. Wszystkim udającym się na wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku. Niech to będzie dobrze przeżyty czas, również w głębszym poznaniu i spotkaniu z Bogiem.