6 sierpnia 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : „Dla kogo pielgrzymka?” Sierpień to czas, aby znów wyruszyć w drogę i zmierzyć się z najtrudniejszym przeciwnikiem: samym sobą. Pielgrzymka, dla jednych niepojęty trud, dla innych radość i szczęście. Pierwszą pielgrzymkę odbyła jeszcze pod sercem mamy. Potem, mając dwa i trzy lata, jeździła w dziecięcym wózku. Aż pewnego dnia dotarła do celu na własnych nogach i w ten sposób pielgrzymuje do dziś.

Ideologia klimatyzmu”  Dziś różnego rodzaju raporty na temat ocieplenia stanowią nie tyle teksty naukowe, ile raczej „instrukcje polityczne” – pisze o. Dariusz Kowalczyk. Polega one „na wierze, że zagraża nam ocieplenie klimatu tak straszliwe, że jeśli nic nie zrobimy, to wkrótce, za kilka lat, życie na ziemi stanie się niemożliwe, a jedynym rozwiązaniem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, za którą odpowiedzialny jest człowiek. 

 

„Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze można przeczytać m.in. o przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej, o współczesnych eremitach oraz o tym, jak działa błogosławieństwo. ŚWIĘTA PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

 

„Mały Gość” Można kupić Małego Gościa a w nim – plansza, mapa Polski na której opisywać będziemy miejsca zwiedzone w czasie wakacji. Cały sierpień przed nami.

 

 NiedzielaZa kim idą?” Pokładanie wszelkiej nadziei w drugim człowieku zawsze niesie ryzyko. Prawda jest jedna i oczywista: tylko Jeden jedyny jest w całej pełni Dobry.  Człowiek pragnie uciec dwóm wielkim diabłom codziennego życia: temu, który zachęca nas do uwielbiania samych siebie, i temu, który popycha nas do nienawidzenia siebie. Większość z nas popada w jeden z tych dwóch grzechów.

 

Na pielgrzymkę, także tą wirtualną, proponujemy śpiewnik specjalnie przygotowany do naszych pielgrzymek. 

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas