30 lipiec 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : „Pod gruzami z Chrystusem” We wtorek kolejna rocznica Powstania Warszawskiego. Wybuch powstania warszawskiego nastąpił w momencie, kiedy nie było ono tylko walką o godną śmierć, lecz bitwą o wolność. Do walki przystąpiło ok. 30 tys. żołnierzy Okręgu Warszawskiego AK. Tylko około 10 proc. walczących posiadało broń. Przeciw sobie powstańcy mieli stały garnizon niemiecki w sile ok. 20 tys. dobrze uzbrojonych żołnierzy. Pomimo tego pierwsze godziny i dni zrywu przynosiły sukcesy. Powstańcy szli do walki z imieniem Jezusa – w tygodniku.

Pierwszy guzik” – bardzo spodobało mi się porównanie mówiące, że stawianie na pierwszym miejscu relacji z Bogiem jest jak równe zapięcie pierwszego guzika u koszuli. Jeśli zostanie on zapięty prosto, to i cała koszula będzie zapięta właściwie.

 

„Gość Niedzielny” Dzisiaj polecamy artykuły zapowiadające rozpoczynające się niebawem w Portugalii Światowe Dni Młodzieży.

 

„Mały Gość” Ostatnie egzemplarze Małego Gościa a w nim – plansza, mapa Polski na której opisywać będziemy miejsca zwiedzone w czasie wakacji.

 

 Niedziela „Nie zabijajmy miłości” „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela” – kiedyś te słowa znaczyły dla nas więcej? Najwyraźniej tak, skoro dziś rozwody są prawdziwą plagą.

 

Ruszyły pielgrzymki, proponujemy śpiewnik specjalnie przygotowany do naszych pielgrzymek. 

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas