Ogłoszenia parafialne – XVII niedziela zwykła, 30.07.2023

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XVII tydzień okresu zwykłego. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Ignacego Loyoli, prezbitera; we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek św. Jana Marii Vianneya.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca; spowiedź od godz. 17.00

3. W tym tygodniu wypada również pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.00 zapraszamy na różaniec.

4. W przyszłą niedzielę wypada święto Przemienienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

5. Pierwszego sierpnia przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; pamiętajmy w modlitwie o ofiarach powstania. Prezydent Miasta Otwocka i Rada Miasta zapraszają na obchód głównych uroczystości 1 sierpnia przed godz. 17.00 na Skwerze Szarych Szeregów. Dzień wcześniej, 31 lipca odbędzie się Msza Święta w kościele św. Wincentego à Paulo o godz. 18.00. Następnie po Mszy Świętej na ekranie obok Teatru Miejskiego odbędzie się projekcja filmu „Miasto 44”.

6. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. W tym czasie jak Polska długa i szeroka pielgrzymi zmierzają na Jasną Górę. Z naszej diecezji taka pielgrzymka wyrusza już czterdziesty raz. Zapisy na pielgrzymkę w dniach 1-4 sierpnia 2023 r. w godzinach 16-20 w Parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej 72. Informacje o innych pielgrzymkach są umieszczone na tablicy przed kościołem.

7. W dniach 01-06.08 trwają Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, co jest wydarzeniem w skali Kościoła powszechnego.

8. Zakończone zostały prace renowacji schodów kościelnych. W najbliższym czasie zostanie podjęta renowacja posadzki prezbiterium.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i zapoznania się z ofertą naszego parafialnego sklepiku.