23 lipiec 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : „Bezcenna obecność” Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych przypada w tym roku 23 lipca. Chwilę później rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Co jedno z drugim ma wspólnego? Papież Franciszek zaapelował do młodych, by przed wyjazdem do Lizbony odwiedzili swych dziadków. Starszych zaś prosił, by towarzyszyli młodym modlitwą. W ten sposób przypomniał wszystkim, jak bardzo jedni potrzebują drugich. Porady dla dziadków, jak kontaktować się z wnukami.

Ponad więzy krwi” Anna i Dariusz Czapscy mają 32-letni staż małżeński, ale nikt by tego nie odgadł po ich wyglądzie. Wychowali czworo dzieci biologicznych i siedemnaścioro w rodzinie zastępczej. 

   

„Gość Niedzielny” Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodzina św. Szarbela, a także o tym, jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka.

 

„Mały Gość” W Małym Gościu – plansza, mapa Polski na której opisywać będziemy miejsca zwiedzone w czasie wakacji.

 

 Niedziela Żeby naprawdę docenić wartość życia, trzeba mieć odwagę wyhamować, odzyskać swój duchowy wymiar. Jak to zrobić? Proszę bardzo – oto kilka podpowiedzi z najnowszej „Niedzieli”.

 

Już wakacje. Zachęcamy do wyboru książki katolickiej, która będzie nam towarzyszyć w dni niepogody i deszczowe wieczory.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas