9 lipiec 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : „Kiedy do egzorcysty” Egzorcyzmy intrygują. Dla jednych to przejaw głupoty i zacofania rodem ze średniowiecza, dla  drugich fascynujący dowód na istnienie zła osobowego, które opanowuje  człowieka. Pozytywny lub negatywny stosunek do egzorcyzmów wcale nie musi idealnie pokrywać się z linią podziału na wierzących i niewierzących w Boga, rozkłada się on raczej na linii – wierzący/niewierzący w istnienie osobowego zła.

W ramach wakacji” Ramowy plan dnia, warto sporządzać sobie taki plan, także na wakacje – porządkuje życie, uczy dyscypliny. Znika zjawisko nudzących się dzieci, które z nudy podejmują głupie działania.

   

„Gość Niedzielny” Dziś szczególnie wart polecenia jest wywiad z Pawłem Kęską, autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę”, zawierającej nieznane do tej pory, po raz pierwszy publikowane wypowiedzi bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

 

„Mały Gość” W Małym Gościu – plansza, mapa Polski na której opisywać będziemy miejsca zwiedzone w czasie wakacji.

 

NiedzielaJezulatko z KarmelitańskiejW czasie letnich wędrówek, warto zajrzeć do czeskiej Pragi. Ma Zlatá Praha urok nieprzeparty i wiele cennych skarbów, a wśród nich największy – cudownego Jezuska z Malej Strany na lewym brzegu Wełtawy.

 

Został jeszcze jeden egzemplarz nowego kwartalnika „Niedziela. Magazyn” Kościół – Dziedzictwo – Ojczyzna. Czasopismo poleca Tygodnik Katolicki „Niedziela”. kwartalnik „przeznaczony jest dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związku z narodem”. 

 

Już wakacje. Zachęcamy do wyboru książki katolickiej, która będzie nam towarzyszyć w dni niepogody i deszczowe wieczory.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas