2 lipiec 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : „Zdrada. I co dalej?” Jakie są miejsca i czasy, kiedy małżonkowie są szczególnie narażeni na niedochowanie wierności w małżeństwie?. O tym, że wakacje niosą takie niebezpieczeństwo i jak temu zapobiegać mówi o. Mirosław Pilśniak OP, duszpasterz małżeństw i rodzin, i dodaje – Ten, kto zdradził, musi wykonać solidną pracę, by pomóc współmałżonkowi w przeżyciu jego bólu.

Stop dyskryminacji” „Karta dużej rodziny” 500+ i inne świadczenia mówią o trosce państwa o rodziny wielodzietne. A jednak jest duża niesprawiedliwość – obecny system emerytalny sprawia, że im ktoś ma więcej dzieci, tym mniej jest zabezpieczony na starość. Dlaczego?

   

Gość Niedzielny „W piątek nie chodzi o mięsoWakacje. Podróżując za granicę, spotykamy się z innymi niż w Polsce przepisami na temat piątkowej wstrzemięźliwości. Skąd te różnice? I co z tego wynika dla nas? W piątek katolik w Polsce nie powinien jeść mięsa. Ale nie mięso w tym jest najważniejsze co jest najważniejsze w tym przykazaniu wyjaśnia teolog i historyk Kościoła, Franciszek Kucharczak.

 

„Mały Gość” W Małym Gościu – plansza, mapa Polski na której opisywać będziemy miejsca zwiedzone w czasie wakacji.

 

NiedzielaEwangelia na stadionieNaszym marzeniem było i jest, aby Polska napełniła się modlitwą uwielbienia, przez którą Bóg będzie dotykał nasze społeczeństwo – mówią organizatorzy dużego wydarzenia ewangelizacyjnego Chwała MU, którego kolejna edycja odbędzie się 8 lipca na stadionie we Wrocławiu.

 

Zachęcamy do zakupu nowego kwartalnika „Niedziela. Magazyn” Kościół – Dziedzictwo – Ojczyzna. Czasopismo poleca Tygodnik Katolicki „Niedziela”. kwartalnik „przeznaczony jest dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związku z narodem”. 

 

Już wakacje. Zachęcamy do wyboru książki katolickiej, która będzie nam towarzyszyć w dni niepogody i deszczowe wieczory.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas