18 czerwca 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : „CO WOLNO PROBOSZCZOWI?” i PARAFIA – WSPÓLNE DOBRO” to dwa z artykułów próbujących przybliżyć wiernym cele istnienia parafii, zadania i obowiązki Proboszcza, a także wiernych, którzy utożsamiają się ze swoją parafią. Chcemy czynnie uczestniczyć w życiu parafii – koniecznie przeczytajmy.

Ponadto artykuły opisujące święcenia kapłańskie w naszej parafii i spotkanie Rodzinnych Kół Różańcowych.

   

„Gość Niedzielny” Na ziemiach Polski kult Serca Jezusowego propagowany był przed objawieniami św Małgorzaty. Ojciec Kasper Drużbicki, jezuita, to on propagował kult Serca Jezusa na ziemiach polskich na długo przed objawieniami w Paray-le-Monial. Już w nowicjacie Towarzystwa Jezusowego, do którego wstąpił w 1609 roku, dostrzeżono jego liczne talenty. Miał wyjątkowe zdolności organizacyjne i intelektualne, był pobożny i zdolny do poświęceń.

 

„Mały Gość” W Małym Gościu – plansza, na której opisywać będziemy miejsca zwiedzone w czasie wakacji.

 

 NiedzielaOjcem być…Mówisz „dziecko” i natychmiast dopowiadasz: „matka”. Ona je urodziła, wykarmiła, odchowała, nauczyła pacierza, pomagała w lekcjach, chodziła na wywiadówki, prała, wysłuchiwała zwierzeń, doradzała, kryła, gdy coś przeskrobało. A ojciec? On w tym czasie był w pracy, zarabiał na utrzymanie. Mama w każdej chwili była blisko, tata – daleko; choć codziennie po południu wracał do domu, to natychmiast po obiedzie ruszał do pracy na drugi etat, 

 

  1. Jest jeszcze nowy kwartalnik „Niedziela. Magazyn” Kościół – Dziedzictwo – Ojczyzna. Czasopismo poleca Tygodnik Katolicki „Niedziela”. kwartalnik „przeznaczony jest dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związku z narodem”. 

 

Coraz bliżej koniec roku szkolnego. Zachęcamy do wyboru książki katolickiej jako upominku dla ulubionego nauczyciela lub wychowawcy.

 

                                                                                                                                                                                                   Op