Ogłoszenia parafialne – X Niedziela Zwykła, 11.06.2023

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna X tydzień okresu zwykłego. Przypadają w nim następujące wspomnienia: we wtorek św. Antoniego Padewskiego, prezbitera i doktora Kościoła; w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; ze względu na rangę święta nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. 
  2. Raz jeszcze chciałem podziękować wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała, zwłaszcza wszystkim zaangażowanym w zbudowanie czterech ołtarzy, służbie liturgicznej, bielankom, niosącym chorągwie, feretrony czy inne paramenty wyrażające naszą wiarę i podkreślające uroczysty charakter procesji. Przypominam, że do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała i po mszach wieczornych śpiewamy nieszpory o Najświętszym Sakramencie, po których udajemy się z precesją wokół kościoła. Bardzo proszę, aby te procesje, choć ze zrozumiałych względów skromniejsze, miały również godny wymiar. Na zakończenie oktawy, w czwartek, święcimy wianki. W piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, również po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie czerwcowym odbędzie się procesja eucharystyczna.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 18 czerwca w świetlicy parafialnej o godz. 19.00.
  4. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy na drogę do wieczności śp. Krzysztofa Cielocha. W jego intencji módlmy się: Wieczny odpoczynek…