11 czerwca 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : „Gdy dziecko nie nadchodzi” Ten i podobne artykuły podejmują temat niespełnionego pragnienia rodzicielstwa. Lata starań i oczekiwań nie zaowocowały upragnioną ciążą. Adoptować dziecko? Czy pozostać małżeństwem bezdzietnym? To kolejne wyzwania, przed którymi stają małżonkowie bezskutecznie zabiegający o potomstwo. Jeśli Ty, czy Twoi bliscy, stoicie przed tym dylematem, przeczytaj, a może ci pomoże.

W poszukiwaniu serca” Biblijne pojęcie serca, wbrew potocznym skojarzeniom, dalekie jest od uniesień, wzniosłych uczuć i natchnień. Wyjaśnienie tego nieporozumienia pozwala pojąć prawdziwe znaczenie nabożeństwa do Serca Jezusa.

   

„Gość Niedzielny” Dzisiaj szczególnie polecamy m.in. tekst o świętych postaciach szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym.

 

„Mały Gość” W Małym Gościu – zachęcamy do konkurów, w których można zdobyć piękną książkę, lub grę. Spróbuj nagrody czekają na ciebie.

 

NiedzielaNie wystarczy mieć wiarę” Pośród wielu intencji, które słyszymy w kościele podczas nabożeństw, są prośby nie tylko o zdrowie i Bożą opiekę, ale również o nawrócenie, o powrót do wiary, do Kościoła wnuka, syna, córki, męża, żony… Te pełne ufności błagania są spowodowane utratą wiary przez kogoś, kogo kochamy, na kim nam w sposób szczególny zależy. Co mogą zrobić babcia, matka czy ojciec, dla których wiara jest istotną częścią codzienności.

 

Zachęcamydo nowego kwartalnika „Niedziela. Magazyn” Kościół – Dziedzictwo – Ojczyzna. Czasopismo poleca Tygodnik Katolicki „Niedziela”. kwartalnik „przeznaczony jest dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związku z narodem”. Zajdziemy w m.in. nim artykuły z dziedziny: historii papiestwa, patrystyki, materiały ukazujące tajemnice historii, aspektygeohistoryczne, żywoty świętych ich czasy, historię idei oraz historię sztuki czy historie jasnogórskie.

 

Coraz bliżej koniec roku szkolnego. Zachęcamy do wyboru książki katolickiej jako upominku dla ulubionego nauczyciela lub wychowawcy.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas