Ogłoszenia parafialne – IX Niedziela Zwykła, 04.06.2023 [Trójcy Świętej]

  1. Dziś przypada niedziela Trójcy Świętej – największej tajemnicy chrześcijańskiej wiary. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  2. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Bardzo proszę w tym dniu o udział w procesji do czterech ołtarzy, które będą zbudowane na ul. Roweckiego, Bema, Maczka i Lecha. Już teraz chcę podziękować wszystkim za trud w organizowanie procesji. Dotyczy to zwłaszcza wszystkich tych, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za zbudowanie ołtarzy, jak i tych którzy okazali jakąkolwiek pomoc w tym względzie. Pamiętajmy też o uczestnictwie w samej procesji i jej godnej oprawie, na którą składają się feretrony, chorągwie, różaniec, słowem wszystko to, co przyczynia się do wyrażenia naszej wiary w eucharystyczną obecność Chrystusa Pana. Proszę o liczny udział służbę liturgiczną, ale także dzieci pierwszokomunijne. Liczę również na udział dzieci, które przystąpiły do I komunii w zeszłym roku. Każdy w tej wyjątkowej procesji ma swoje miejsce i rolę. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.30. Podobnie, jak to było rok temu, będzie sprawowana oktawa Bożego Ciała z nieszporami o Najświętszym Sakramencie i procesją eucharystyczną wokół kościoła po Mszy św. wieczornej. W piątek po Bożym Ciele jest dyspensa od potraw mięsnych. Wierni korzystający z niej zobowiązani są do czynu pokutnego o charakterze duchowym lub materialnym w intencji chorych, cierpiących, ubogich lub uchodźców.
  3. W najbliższy poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
  4. Również w najbliższy poniedziałek w świetlicy parafialnej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z panią fotograf o godz. 19.00.
  5. Spotkania kandydatów do bierzmowania odbędą się 11 i 16 czerwca w świetlicy parafialnej o godz. 19.00. 
  6. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.