4 czerwca 2023r. – POLECANE

Chrystus Zmartwychwstał, Prawdziwie Zmartwychwstał!!

Książki, które mogą być wspaniałymi upominkami dla dzieci:

Michael P. Barber

Zbawienie,

Co każdy katolik powinien wiedzieć!

Każdej niedzieli podczas Mszy Świętej katolicy na całym świecie wyznają, że Jezus Chrystus zstąpił z nieba „dla nas ludzi i dla naszego zbawienia”. Czy jako katolicy świadomie wypowiadamy te słowa z całym Kościołem? I czy wiemy, co znaczy być zbawionym?

Michael P. Barber przybliża jedną z najważniejszych dla katolików prawd wiary. Opierając się na Nowym Testamencie oraz Katechizmie Kościoła katolickiego, krok po kroku wyjaśnia, czym jest zbawienie. Ukazuje fałszywe poglądy na jego temat oraz udowadnia, że być zbawionym to coś znacznie więcej niż uniknąć ognia piekielnego. Autor precyzyjnie wskazuje, że każdy z nas musi przyjąć zbawienie już tu i teraz.

Zwycięstwa z pomocą nieba.

Niebo jest wciąż czynne. Nieustannie działa

nie tylko w życiu każdego z nas,

lecz także w dziejach narodów

–   Wincenty Łaszewski

Czy bez Bożej ingerencji w roku 1920 byłby możliwy jeden z największych triumfów polskiej armii? Czy odnieślibyśmy zwycięstwo nad muzułmanami pod Chocimiem, gdyby nie żarliwa modlitwa różańcowa mieszkańców Krakowa? I czy pozbawieni opieki Matki Bożej obronilibyśmy dorobek naszej cywilizacji pod Lepanto?

Przełomowa książka uznanego mariologa Wincentego Łaszewskiego zmienia nasze racjonalistyczne spojrzenie na historię Polski i świata. Cud w dziejach jest możliwy – niebo dało nam na to wiele dowodów. Zatem jak zapewnić naszej narodowej wspólnocie Bożą opiekę w przyszłości?

Opracował   Wojciech Balas