28 maja 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : W ubiegłą sobotę, nasz parafianin kleryk Radek otrzymał święcenia diakonatu. W numerze – reportaż z uroczystości i pamiątkowe zdjęcie.

Mali wielcy święci” Mieli niewiele lat, ale cechowały ich czyste serca i ogromna ufność w miłość Boga. Kim były najmłodsze dzieci uznane przez Kościół za świętych?. Krótkie życiorysy świętych dzieci, które pomimo młodego wieku, zasłużyły, by Kościół przyjął Je do grona Świętych

   

„Gość Niedzielny” Sprawa Parakleta W mowie pożegnalnej wygłoszonej w Wieczerniku Jezus obiecuje przyjście Ducha Świętego, który będzie kontynuował Jego dzieło na ziemi. Nazywa Go „innym Parakletem”. Dlaczego innym i dlaczego Parakletem? Tajemnicze imię Ducha wskazuje na Jego działanie…

 

„Mały Gość” W Małym Gościu – konkursy, w których można zdobyć piękną książkę, lub grę. Spróbuj nagrody czekają na ciebie.

 

NiedzielaPiekło i niebo zaczyna się terazIstnienie piekła jest tak pewne, że już tu, na ziemi, człowiek zaczyna go doświadczać. „Życie jest piekłem” – wyznają ci, którzy zaznali ogromnego bólu, ale niestety także ci, którzy sprzedali swoją uczciwość i poczuli wstręt do siebie, do innych, do świata. Gdy dom staje się miejscem pozbawionym wzajemnej miłości, a wypełnia go jedynie przemoc – taki dom staje się wręcz piekłem..

 

W sprzedaży nowy kwartalnik „Niedziela. Magazyn” Kościół – Dziedzictwo – Ojczyzna. Czasopismo poleca Tygodnik Katolicki „Niedziela”. kwartalnik „przeznaczony jest dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związku z narodem”. Zajdziemy w m.in. nim artykuły z dziedziny: historii papiestwa, patrystyki, materiały ukazujące tajemnice historii, aspektygeohistoryczne, żywoty świętych ich czasy, historię idei oraz historię sztuki czy historie jasnogórskie.

 

Niedługo Dzień Dziecka, proponujemy na upominki dla naszych pociech: książki, gry i albumy. Łańcuszki, krzyżyki, medaliki, różańce i breloczki. 

 

W naszym kiosku można nabyć świece, oraz plakat z wizerunkiem Bożego Miłosierdzia i ozdobić nim nasze okna w czasie procesji Bożego Ciała.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas