Ogłoszenia parafialne – VIII Niedziela Wielkanocy, 28.05.2023 [Zesłania Ducha Świetego]

  1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dopełnia i zamyka radosny okres  wielkanocny. Za udział w śpiewie O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać dzisiaj odpust zupełny. W poniedziałek przypada wspomnienie NMP Matki Kościoła; w środę święto Nawiedzenia NMP; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana; w kolejną niedzielę przypada uroczystość Trójcy Świętej. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca i po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  2. W najbliższy czwartek rozpoczynają się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszej parafii będą sprawowane po Mszy św. wieczornej. 
  3. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca; możliwość spowiedzi od godz. 17.00 i podczas Mszy św.
  4. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca; o godz. 17.00 zostanie odmówiony różaniec. Proszę także o przyniesienie kapliczek szensztackich. Intencja mszalna Koła Żywego Różańca zostanie tego dnia odprawiona w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Uczestnicy pielgrzymki do Kalisza wyjeżdżają tego dnia, czyli 3 czerwca o godz. 6.00 spod kościoła.
  5. Rozpoczynamy przygotowania do uroczystości Bożego Ciała. Ołtarze podczas tegorocznej procesji będą na ul. Roweckiego, Bema, Maczka i Lecha. Trasa jest bardzo podobna do zeszłorocznej; bardzo proszę o zaangażowanie w budowę ołtarzy i okazanie stosownej pomocy odpowiedzialnym za wystrój.
  6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  7. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy na drogę do wieczności śp. Jana Jarugę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…