Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Wielkanocy, 21.05.2023 [Wniebowstąpienie Pańskie]

  1. Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczęliśmy ostatni tydzień wielkanocny. Nowenną do Ducha Świętego przygotowujemy się na uroczystość Jego zesłania w przyszłą niedzielę. W najbliższą sobotę po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczniemy modlitewne czuwanie, które zakończymy Mszą świętą z Wigilii Zesłania Ducha Świętego o godz. 21.00. Zapraszam grupy parafialne i wszystkich chętnych. Przypominam, że to ostatni tydzień, aby uczynić zadość przykazaniom kościelnym: przynajmniej raz w roku spowiadać się i w czasie wielkanocnym przystąpić do Komunii św. 
  2. W najbliższy poniedziałek przypada wspomnienie św. Rity z Cascii. 
  3. W minioną sobotę nasz parafianin, kleryk Radosław Janowski przyjął święcenia diakonatu. Życzymy wielu łask w posłudze i owocnego przygotowania w realizacji kolejnego etapu kapłańskiego powołania.
  4. Z okazji Dnia Matki i Dziecka Klub Grota zaprasza na 2. Piknik rodzinny na terenie Przedszkola „Ługuś” na godz. 14.00. W intencji naszych mam i dzieci zapraszam dzisiaj na Mszę świętą o godz. 10.30.
  5. Rozpoczynamy przygotowania do uroczystości Bożego Ciała. Ołtarze podczas tegorocznej procesji będą na ul. Roweckiego, Bema, Maczka i Lecha. Trasa jest bardzo podobna do zeszłorocznej; bardzo proszę o zaangażowanie w budowę ołtarzy i okazanie stosownej pomocy odpowiedzialnym za wystrój.
  6. Organizujemy wyjazd do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę 3 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby, które się zgłosiły, proszę o dokonanie przedpłaty w wysokości 50 PLN.