7 maja 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : „Dzieło ks. Blachnickiego” Po 69 latach od zorganizowania pierwszych rekolekcji Ruch Światło-Życie jest nadal jednym z najprężniej działających ruchów odnowy Kościoła. Na czym polega jego fenomen?.

Chwalcie, łąki umajone” Jeszcze niedawno w maju polskie wsie wieczorami rozbrzmiewały pieśniami ku czci Maryi. Po zakończeniu prac na polu i w obejściu spotykano się przy kapliczkach, aby podziękować Matce Pana Jezusa i odmówić Litanię loretańską. Czy można ożywić tradycję

   

Gość Niedzielny Dzisiaj próbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem..

 

„Mały Gość” W Małym Gościu znajdziemy podarek do założenia własnego ogródka – torebka nasion najpiękniej pachnących kwiatów.

 

NiedzielaDlaczego warto odmawiać Litanię Loretańską?” Trzeba podkreślić, że wielokrotne powtarzanie kilku słów jest formą modlitwy, która sięga czasów przedchrześcijańskich. Człowiek od dawna wyraża potrzebę kontemplacji. Powtarzanie po wielekroć jednej lub kilku fraz wprowadza w modlitwę kontemplacyjną. Ta forma modlitwy pomaga zatrzymać się na pewnych treściach i ukierunkować myśli modlącej się osoby.

 

W naszym sklepiku możemy nabyć piękne pamiątki I Komunii Świętej książki i albumy, a także zestawy, oraz karty z życzeniami, które możemy złożyć dziecku, w tym najpiękniejszym dniu życia. Są też zaproszenia.

 

Zbliża się Dzień Matki. Jako cenny upominek dla naszych kochanych Mam, polecamy książki: „Święty Jan Paweł II Wielki” – czyli opinia dzisiejszego Papieża o tym „naszym” świętym i „Zbawienie” czyli Co każdy katolik powinien wiedzieć. Bardzo atrakcyjne ceny.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas