30 kwietnia 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : „Morderstwo było. Śledztwo trwa” Jakie są wyniki sekcji dokonanej po ekshumacji ks Blachnickiego? Kto zlecił morderstwo? Mówi prokurator Michał Skwara, prowadzący śledztwo ws. zabójstwa ks. Franciszka Blachnickiego – W mojej ocenie morderstwo ks. Blachnickiego nie zostało dokonane siłami Stasi czy KGB, ale polskimi.

 

Chwalcie, łąki umajone” Jeszcze niedawno w maju polskie wsie wieczorami rozbrzmiewały pieśniami ku czci Maryi. Po zakończeniu prac na polu i w obejściu spotykano się przy kapliczkach, aby podziękować Matce Pana Jezusa i odmówić Litanię loretańską. Czy można ożywić tradycję

   

Gość Niedzielny Dzisiaj przeczytamy m.in. o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji, oraz o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu.

 

„Mały Gość” „To, co mam, to ci dam” Był 23 dzień marca. Mama ze swoim czteroletnim synkiem i jego babcią wracali do domu jedną z ulic Warszawy. Nagle chłopiec pobiegł w stronę trawnika i… zniknął. Wpadł do studzienki kanalizacyjnej wypełnionej wodą.

W Małym Gościu znajdziemy też podarek do założenia własnego ogródka – torebka nasion najpiękniej pachnących kwiatów.

 

NiedzielaDlaczego Królowa?” Popatrzmy dziś na Jej „królestwo” nie bajkowo, ale przez realizm wiary. Wiary, w której ważne miejsce zajmuje Ta, która jest Matką Boga i nas wszystkich. 

 

Powoli zbliża się Dzień Matki. Jako cenny upominek dla naszych kochanych Mam, polecamy książki: „Święty Jan Paweł II Wielki” – czyli opinia dzisiejszego Papieża o tym „naszym” świętym i „Zbawienie” czyli Co każdy katolik powinien wiedzieć. Bardzo atrakcyjne ceny.

 

W miejsce Czasopisma Miłujcie Się, wydawnictwo JPII, proponuje nam Tytuł „Trwajcie w Miłości” więcej informacji w kiosku.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas