Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkanocy [Miłosierdzia Bożego], 16.04.2023

  1. Oktawa Wielkanocna w dzisiejszej niedzieli osiąga swą pełnię. Dla nas posiada ona także wymiar odpustu parafialnego. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w jego organizację. Dziękuję przede wszystkim przedstawicielom grup parafialnych za pomoc organizacji stanowisk, utrzymanie porządku, upieczenie ciast, opiekę nad najmłodszymi; panu burmistrzowi Karczewa, Michałowi Rudzkiemu za pomoc w wielu sprawach organizacyjnych, pani Joannie Iwańskiej z seniorami z Klubu Grota; młodzieży z Zespołu Szkół im. Ks. Kard. Wyszyńskiego i wszystkim, dzięki którym możemy świętować parafialny odpust. Dziękuję ks. Arkadiuszowi Świątkiewiczowi za wygłoszenie kazania odpustowego, wszystkim tu obecnym, w tym księżom z dekanatu, za obecność i wspólną modlitwę, KSM-owi za poprowadzenie Godziny Miłosierdzia. Przypomnę, że za odmówienie dzisiaj w kaplicy lub kościele Koronki do Miłosierdzia Bożego uzyskuje się odpust zupełny. Odpust ten mogą uzyskać wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób wezmą udział w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego lub odmówią przed Najświętszym Sakramentem Ojcze nasz, Wierzę, dodając wezwanie Jezu miłosierny, ufam Tobie.
  2. Trwa nadal radosny okres wielkanocny. Przypominam, że wszyscy wierni mają w tym czasie obowiązek przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.
  3. W sobotę 22 kwietnia odbędzie się spotkanie i próba przed I Komunią św. W przyszłą niedzielę 23 kwietnia po Mszy św. o 10.30 odbędzie się w świetlicy parafialnej spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W gablocie przed kościołem znajdują się informacje dotyczące odbioru strojów pierwszokomunijnych; proszę o zapoznanie się.
  4. Jutro po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.
  5. W dniach 20 i 27 kwietnia o godz. 10.00 odbywać się będą w Urzędzie Miejskim w Karczewie spotkania dla seniorów poświęcone tematyce prawnej z zakresu dziedziczenia i profilaktyki zdrowotnej. Wstęp wolny.
  6. Podajemy do wiadomości wiernych, że nasz parafian, Radosław Wojciech Janowski, syn Leszka Krzysztofa i Wioletty Anny, alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko – Praskiej, 20 maja 2023 r. ma przyjąć święcenia diakonatu i tym samym polecamy go modlitwie.
  7. Z radością informuję, że udało się powołać męskie Koło Żywego Różańca pw. św. Józefa. Wydarzenie to uważam za prezent od parafian dla Miłosierdzia Bożego. Nastąpi teraz poświęcenie i wręczenie różańców.