16 kwietnia 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : „Miłosierdzie we krwi” Czy Pan Bóg może komuś odmówić miłosierdzia? Jezus powiedział, że św. s. Faustynie, że z Jego miłosierdzia może korzystać każdy. Ponadto św. s. Faustyną i św. Janem od Krzyża w swych naukach twierdzili, że dziś jest czas Bożego miłosierdzia. A kto nie zechce z niego skorzystać, w przyszłości będzie musiał skonfrontować się z Bożą sprawiedliwością. 

Niemożliwe stało się możliwe” Jeszcze na początku pontyfikatu św. Jana Pawła II twierdzono, że ustanowienie Święta Bożego Miłosierdzia w drugą niedzielę wielkanocną jest niemożliwe. Niedziela ta zamyka bowiem oktawę Wielkanocy, dlatego nie dopuszcza żadnych wspomnień liturgicznych, świąt i uroczystości. Jak więc doszło do tego, że stało się to faktem.

   

Gość Niedzielny Miłość na trzy sposoby” Miłosierdzie trzeba okazywać bliźnim zawsze i wszędzie. To nie opcja – Bóg się tego domaga. Poczucie bezradności sprawiało, że wszystko leciało jej z rąk. I wtedy mąż powiedział, chodź, odmówimy za niego Koronkę Miłosierdzia. I w czasie modlitwy, z każdym słowem odpływał z jej serca lęk.

 

„Mały Gość” „Święta niewolnica” Gdy miała osiem, a może dziewięć lat, arabscy handlarze porwali ją z domu rodzinnego i sprzedali do niewoli. A także druga część miarki wielkopostnej.

 

NiedzielaZbawiciel ma motyw” Wiele osób modli się za bliskich o nawrócenie drogiej nam osoby. Czy jednak możliwe jest by modlitwa spowodowało nawrócenie drugiej osoby? To, że modlitwą można wyprosić u Boga czyjeś nawrócenie jest prawdą znaną wierzącym od wieków. Jednak, czy można dla kogoś, kto uważa się za ateistę, a nawet za wroga Kościoła, wymodlić zbawienie? Tego właśnie dotyczy hipoteza teologiczna salus vicaria (zbawienia zastępczego).

 

Książki, proponowane w świąteczną niedzielę „Święty Jan Paweł II Wielki” – czyli opinia dzisiejszego Papieża o tym „naszym” świętym i „Zbawienie” czyli Co każdy katolik powinien wiedzieć. Rozeszły się błyskawicznie i sprowadziliśmy drugą dostawę. Obie książki można nabyć w cenie 50% ceny z księgarni.

W miejsce Czasopisma Miłujcie Się, wydawnictwo JPII, proponuje nam Tytuł „Trwajcie w Miłości” więcej informacji w kiosku.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas