Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkanocy [Zmartwychwstania Pańskiego], 09.04.2023

  1. Dzisiejszą procesją rezurekcyjną ogłosiliśmy światu, że Jezus Chrystus zmartwychwstał, jak powiedział. Życzę, aby gościł On wśród nas nie tylko w czasie Świąt, ale pomagał nam na co dzień stawać się ludźmi paschalnymi, którzy przechodzą od grzechu do życia w łasce.
  2. Bardzo pragnę podziękować wszystkim za udział w obchodach Świętego Triduum Paschalnego, szczególnie ks. wikariuszowi Markowi Długoszewskiemu i ks. Krzysztofowi Krajewskiemu, który spędził z nami całe Triduum Paschalne, zwłaszcza za posługę w konfesjonale, naszemu alumnowi Radosławowi Janowskiemu za pomoc w święceniu pokarmów. Dziękuję służbie liturgicznej, która pod opieką ks. Marka zadbała o świąteczną oprawę tych dni: ministrantom, lektorom, panu organiście za oprawę muzyczną, bielankom, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, niosącym chorągwie i feretrony, Kołom Żywego Różańca, prowadzącym adorację. za pomoc Bardzo dziękuję za wykonanie Grobu Pańskiego i Kaplicy Przechowania Najświętszego Sakramentu, czyli tzw. Ciemnicy. W tym roku wartę przy grobie Pańskim pełniła młodzież z Zespołu Szkół im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Szczególne podziękowania składam paniom za wykonanie dekoracji kwiatowych. Wyrazy wdzięczności składam także wszystkim utrzymującym porządek wokół kościoła. Szczególne podziękowania składam panu kościelnemu, Jackowi Filipowiczowi i wszystkim za utrzymanie w tym wymagającym czasie porządku w kościele: przedstawicielom Kół Różańcowych, Odnowy w Duchu Świętym i Wspólnotom Neokatechumenalnym.
  3. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna Oktawę Wielkanocną; jutro porządek niedzielny; w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Jednocześnie pamiętajmy, że przygotowujemy się do odpustu parafialnego. Od Wielkiego Piątku sprawowana jest Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro Nowennę odmawiamy po Mszy św. o godz. 12.00, w pozostałe dni do Odpustu, po Mszy św. wieczornej, a w piątek w Oktawie wielkanocnej o godz. 15.00. II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego zamyka Oktawę wielkanocną. Podczas Mszy odpustowej o godz. 12.00 odbędzie się wręczenie różańców formującemu się Kołu Żywego Różańca pw. św. Józefa. Po Mszy chcielibyśmy zorganizować wzorem ubiegłych lat piknik, w związku z czym proszę o okazanie stosownej pomocy przedstawicielom Rady Parafialnej podczas jego organizacji.
  5. Podajemy do wiadomości wiernych, że nasz parafian, Radosław Wojciech Janowski, syn Leszka Krzysztofa i Wioletty Anny, alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko – Praskiej, 20 maja 2023 r. ma przyjąć święcenia diakonatu i tym samym polecamy go modlitwie.