9 kwietnia 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy : „Zmartwychwstanie zmienia wszystko” Święta Paschy są przejściem z nocy do dnia, z lęku do odwagi, ze śmierci do życia. – mówi Darek „Maleo” Malejonek, kompozytor i wokalista. Każdy z nas został śmiertelnie zraniony przez grzech pierworodny, borykamy się z lękiem. Święta Paschy sprawiają, że otrzymujemy ducha Chrystusa Zmartwychwstałego, który zmienia w nas wszystko.

Pascha: ze śmierci do życia” W chwilach śmierci Pana Jezusa ukazało się mnóstwo znaków. Naród żydowski wierzył w zmartwychwstanie. Przykładem może być Księga Ezechiela. Jednak żydzi nie wierzą w zmartwychwstanie Pana Jezusa. Gdyby je uznali, musieliby też uznać bóstwo Tego, który zapowiedział swoje zmartwychwstanie trzy dni po śmierci na krzyżu. 

   

Gość Niedzielny Dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego” jest poszerzony do 92 stron. Zamieszczono w nim duży blok tekstów o Zmartwychwstaniu Pańskim, w tym wywiad z ks. dr. hab. Marcinem Kowalskim, o tym, jak w dzisiejszym, zmienionym kulturowo świecie przeżywać fundamentalną prawdę naszej wiary..

 

„Mały Gość” „Święta niewolnica” Gdy miała osiem, a może dziewięć lat, arabscy handlarze porwali ją z domu rodzinnego i sprzedali do niewoli. A także druga część miarki wielkopostnej

 

 NiedzielaJak mogło wyglądać Zmartwychwstanie”  Jakie są dowody na zmartwychwstanie Jezusa? Co mówi Biblia o zmartwychwstaniu? Poszczególne księgi Pisma Świętego zawierają elementy Bożego Objawienia utrwalone przez wspólnotę ludu Bożego dla kolejnych pokoleń. Tu poznamy drogę, na której Bóg stopniowo, wraz z innymi prawdami, tę kwestię objawiał. Sprawa zmartwychwstania Jezusa jest jednak przedmiotem naszej wiary, opartej na świadectwie Apostołów.

 

Specjalnie na Święta Zmartwychwstania sprowadziliśmy dwie ważne książki. Pierwsza to: „Święty Jan Paweł II Wielki” – Ojca Św. Franciszka w dniach zmasowanego ataku na pamięć Św JPII warto zapoznać się z opinią dzisiejszego Papieża o tym „naszym” świętym .

Druga książka to: „Zbawienie” czyli Co każdy katolik powinien wiedzieć. Obie książki można nabyć w cenie 50% ceny z księgarni.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas