2 kwietnia 2023r. – OGŁOSZENIA

Jeszcze dziś z tygodnikiem Idziemy, możemy za jedyne 1 zł. otrzymać modlitewnik i przewodnik po Świętym Triduum Paschalnym. 

„Idziemy : „Od hosanna do ukrzyżuj” Czy mogę mieć pewność, że nie zdradzę Jezusa, skoro jestem ochrzczony, chodzę co niedziela na Mszę świętą, przyjmuję Najświętszy Sakrament…? Niestety, nie można mieć takiej pewności. Dlatego ks. dr. Aleksander Jacyniak SJ, teolog duchowości, radzi nam – Obronę przed grzechem i zdradą stanowi wsłuchanie się w głos sumienia, o ile jest dobrze ukształtowane. 

Grzech? Jaki grzech?” Z czego mam się spowiadać? Przecież nikogo nie zabiłem i niczego nie ukradłem. Utrata poczucia grzechu to poważne zagrożenie. Jezus nie pozostawia złudzeń. Świat nie chce rozmawiać o grzechu. Dlaczego? Bo nie wierzy we Wcielonego Syna Bożego, który przyszedł, by go zbawić. Dopóki człowiek nie dostrzeże walki, która toczy się o jego duszę, jest podobny do kapitana statku, który mówi: Jaka tam góra lodowa, przecież nic nie widać.

  

Gość Niedzielny Dziś ostatni odcinek rekolekcji – dziś rozważamy polecenie: „Módl się za żywych i umarłych i kochaj!”. Znajdziemy też podpowiedź – Jak dobrze przygotować się do Spowiedzi Świętej.

 

 

„Mały Gość” „Święta niewolnica” Gdy miała osiem, a może dziewięć lat, arabscy handlarze porwali ją z domu rodzinnego i sprzedali do niewoli. A także druga część miarki wielkopostnej

 

NiedzielaZłamane skrzydło”  – INNY ŚWIAT ZA ZASŁONĄ ŚMIERCI Miłość i śmierć – te dwa doświadczenia zatrzymują rozbiegane życie. Pomyśl o swojej śmierci i o tym, co później. Wielki Post może być w tej zadumie pomocny. Śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa wymykają się logice doczesności. Może więc warto zajrzeć za zasłonę innego świata?

 

Pozostało jeszcze kilka świec Caritas, to może być nasz skromny uczynek miłosierdzia dla ciała.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas