Ogłoszenia parafialne – Niedziela Męki Pańskiej [Niedziela Palmowa], 02.04.2023

  1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchód Wielkiego Tygodnia, który jest liturgicznym upamiętnieniem ostatnich dni życia Jezusa Chrystusa oraz Jego męki, śmierci i złożenia do grobu. Jest to ostatnia niedziela Wielkiego Postu Zapraszamy na Gorzkie Żale o 17.15. Pod chórem zbieramy do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego. Sprzedawane są także palmy.
  2. Dziś są organizowane marsze jako wyraz obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Oddając cześć Chrystusowi Eucharystycznemu, będziemy dziękować za pontyfikat naszego Papieża. Uwzględnijmy także intencję poszanowania Jego imienia i dziedzictwa. Prośmy też o opamiętanie i dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.
  3. Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy o 19.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Jest to dzień ustanowienia sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Na zakończenie przenoszony jest Najświętszy Sakrament do tzw. „Ciemnicy”, czym upamiętniamy pojmanie Jezusa Chrystusa. Za śpiew Przed tak wielkim Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Adoracja po liturgii trwać będzie do godz. 22.00.
  4. Liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek rozpoczynamy o godz. 19.00. Na jej zakończenie przenoszony jest do Grobu Pańskiego Najśw. Sakrament, gdzie będzie adorowany do godz. 22.00. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Spotykamy się na adoracji i modlitwie Koronką o godz. 15.00.
  5. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę Kościół celebruje tzw. Ciemne Jutrznie. W naszym kościele będą one odprawiane o godz. 8.00.
  6. W Wielką Sobotę Kościół trwa na adoracji przy Grobie Chrystusa. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny i rozprowadzanie wody święconej w tym dniu odbywać się będzie w godzinach 9.00-16.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  7. Wigilią Paschalną w sobotę o godz. 20.00 rozpoczynamy świętowanie Zmartwychwstania Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
  8. Procesja rezurekcyjna na pamiątkę trzech Marii odbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00 rano. Bardzo proszę o wzięcie udziału w procesji służbę liturgiczną, bielanki, grupy parafialne z udziałem chorągwi i feretronów. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.
  9. Nowenną do Miłosierdzia Bożego przygotowujemy się do Odpustu parafialnego w II Niedzielę Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie sprawowana w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 12.00; wtorek, środa i czwartek i sobota w Oktawie po Mszy św. o godz. 18.00; piątek o godz. 15.00. Summa odpustowa w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 12.00. Już teraz zapraszam i proszę o liczne i aktywne uczestnictwo zwłaszcza w procesji odpustowej. Przygotowywany jest okolicznościowy festyn po Mszy św. i proszę o okazanie stosownej pomocy przedstawicielom Rady Parafialnej podczas jego organizacji.