Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2023

  1. Obchodzimy V Niedzielę  Wielkiego Postu. Dobiegają końca nasze parafialne rekolekcje, za poprowadzenie których bardzo dziękuję ks. Markowi Majdanowi z klerykami ze zgromadzenia orionistów.
  2. W dn. 17-19 marca odbyły się w Broku wiosenne rekolekcje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Krystian Wiśniewski i Iga Praksa, z KSM-u działającego przy naszej Parafii, zostali wybrani odpowiednio prezesem i zastępcą prezesa stowarzyszenia na szczeblu diecezjalnym. Gratulujemy.
  3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca; o godz. 17.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
  4. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Procesja z palmami odbędzie się przed Mszą św. o godz. 12.00 Procesyjnie przejdziemy taką trasę, jaką pokonujemy w orszaku trzech króli w Objawienie Pańskie, czyli zgromadzimy się o godz. 11.45 na wysokości sklepu „Stokrotka”, na ul. Danuty. Tam odczytamy ewangelię o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i poświęcimy palmy, a następnie udamy się procesyjnie do kościoła. Obrzęd poświęcenia palm będzie odbywał się na każdej Mszy św. Od dzisiejszej niedzieli i w samą Niedzielę Palmową będzie możliwość zakupu palm przed kościołem, a także w okolicy sklepu Stokrotka.
  5. Pod kościołem zbierane są ofiary do puszek na kwiaty i wystrój grobu Pańskiego.
  6. Raz jeszcze chciałem podziękować za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej ulicami osiedla. Przypominam jednocześnie, że w przyszłym tygodniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się w kościele o 17.15 dla dzieci, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej; Gorzkie żale w niedzielę o 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można otrzymać odpust zupełny i będą to ostatnie tego typu nabożeństwa w tegorocznym Wielkim Poście.
  7. Bardzo proszę o zgłaszanie do zakrystii chorych, do których udamy się z sakramentami przed tegoroczną Wielkanocą.
  8. Policja przestrzega przed nasilającymi się ostatnio fałszywymi telefonami dzwoniących na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”; więcej informacji w gablocie przed kościołem.
  9. Na drogę do wieczności w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Wojciechowską i Adama Tomaszewskiego. Wieczny odpoczynek…