26 marca 2023r. – OGŁOSZENIA

 „Idziemy : „Trucizna dla księdza” Ksiądz Franciszek Blachnicki został zamordowany – poinformował Instytut Pamięci Narodowej. Jego śmierć 27 lutego 1987 r. nastąpiła po podaniu mu trucizny. Komunistyczne Służby Specjalne umieściły w jego najbliższym otoczeniu dwoje zdeterminowanych, perfidnych i doświadczonych agentów komunistycznych służb: małżeństwo państwa Gontarczyków, mieli ostatecznie zniszczyć księdza. 

Co wolno w poście” Kiedy w Kościele Katolickim obowiązuje post, a kiedy wstrzemięźliwość i czym się różni post od wstrzemięźliwości. Co oznaczają pojęcia: post jakościowy, ilościowy, ścisły i eucharystyczny? Czy każdy katolik zobowiązany jest do postu. A co jeśli jesteśmy uzależnieni od żywienia zbiorowego, jeśli jesteśmy na weselu itp. Co o poście mówił Pan Jezus.

  

Gość Niedzielny Dziś kolejny odcinek rekolekcji – dziś rozważamy polecenia: „Krzywdy cierpliwie znosić” i „Urazy chętnie darować”. 

Jest w sprzedaży specjalny numer Gościa Ekstra poświęcony w całości relikwiom Męki Pańskiej. 

 

„Mały Gość” „Święta niewolnica” Gdy miała osiem, a może dziewięć lat, arabscy handlarze porwali ją z domu rodzinnego i sprzedali do niewoli. A także druga część miarki wielkopostnej

 

NiedzielaUzdrowić duszę”  Ile to już razy słyszeliśmy w konfesjonale słowa kapłana: „Pan odpuścił twoje grzechy, idź w pokoju”. Odpuszczone są twoje grzechy, zostało ci wybaczone wszystko, co ukrywałeś przed ludzkim wzrokiem i starałeś się ukryć nawet przed samym sobą, ponieważ demaskowało to twoją słabość. Starałeś się ukryć prawdziwe oblicze swojej duszy. Co to znaczy, jakie są owoce dobrej spowiedzi

 

Dziś do tygodnika Idziemy, możemy za jedyne 1 zł. Otrzymać przewodnik po Świętym Triduum Paschalnym. 

W sprzedamy mamy karty Wielkanocne z katolickimi motywami.

Nadal są świece Caritas, nasz skromny uczynek miłosierdzia dla ciała.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas