Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2023

  1.  Rozpoczęliśmy 4. tydzień  Wielkiego Postu. Jutro przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, a w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W czwartek 23.03. Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Marek Majdan, orionista. Porządek rekolekcyjny: Piątek 24.03: msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00; 15.00; 16.30 (z udziałem, dzieci); 18.00; następnie Droga krzyżowa ulicami osiedla; Sobota 25.03: msze św. o godz. 9.00; 16.30 (z udziałem dzieci); 18.00 i 19.30. Rekolekcje zakończymy w V niedzielę Wielkiego Postu.
  2. W najbliższy poniedziałek podczas Mszy świętej wieczornej będzie głoszona katecheza na temat sumienia, a po Mszy św. będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej prowadzonej przez Odnowę w Duchu Świętym.
  3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii.
  4. Również dzisiaj odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy świętej o godz. 19.00 w kaplicy.
  5. Jak co roku organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa; wyjście w naszej parafii po wieczornej Mszy św. w piątek 24.03; więcej informacji w gablocie przed kościołem.
  6. W środę 22.03. po Mszy wieczornej odbędzie się poświęcenie róż ku czci św. Rity.
  7. Za dwa tygodnie w Niedzielę Palmową odbędzie się jedna procesja przed Mszą św. o godz. 12.00 Procesyjnie przejdziemy taką trasą jaką pokonujemy w orszaku trzech króli w Objawienie Pańskie, czyli zgromadzimy się o godz. 11.45 przed sklepem „Stokrotka”, ale na ul. Danuty, żeby nie przechodzić przez ul. Miziołka. Tam odbędzie się odczytanie ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i poświęcenie palm, a następnie udamy się procesyjnie do kościoła. Obrzęd poświęcenia palm będzie odbywał się na każdej Mszy św. Od przyszłej niedzieli i w samą Niedzielę Palmową będzie możliwość zakupu palm przed kościołem a także w okolicy sklepu Stokrotka.