12 marca 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy „Ekstremalna Droga Krzyżowa” Czym jest, jak przebiega. Trasy i terminy najbliższych dróg ekstremalnych w dekanatach otwockich, w tym droga wyruszająca z naszego kościoła.

Oblubienica Chrystusa” Obraz Kościoła jako Oblubienicy Chrystusa natrafia na dwie przeszkody. Po pierwsze, słowo „oblubienica” niemal całkowicie wyszło z użycia. Po drugie, dzisiejsze realia dalekie są od starożytnych. Coraz mniej młodych ludzi przeżywa dzisiaj to, co stanowi ideał oblubieńca i oblubienicy, czyli radosne oczekiwanie na bliskość i szczęście, które stanie się ich udziałem w akcie fizycznego zjednoczenia jako mąż i żona. Kolejna katecheza ks, Chrostowskiego.

 

Gość Niedzielny Dziś szczególnie polecany jest blok tekstów z okazji 10. rocznicy wyboru papieża Franciszka. A w nich m.in., dlaczego ten papież jest inny niż jego poprzednicy i co jest najważniejsze w jego pontyfikacie.

A także o Objawieniu w Ausbury, gdzie 8 lutego gdy zebrani w kaplicy studenci zaczęli się spontanicznie modlić. Modlitwa nie ustawała, nie miała końca. Na ulicy zatrzymywały się autobusy, samochody, z których wychodzili ludzie i dołączali do modlitwy. Wkrótce zaczęli przybywać wierni z całych stanów, a modlitwa trwała. Czy to już objawienie?

 

„Mały Gość” „Zmierz się z Wielkim Postem” Można zmierzyć siebie, swój wzrost, swój rozmiar. Najtrudniej zmierzyć się ze sobą. Z nacie na pewno historię Dawida, …… w numerze dodatek – wielkopostna miarka/ 

 

NiedzielaNieobecna odpowiedzialność”  Za zasłoną jest inny świat.

Miłość i śmierć – te dwa doświadczenia zatrzymują rozbiegane życie. Pomyśl o swojej śmierci i o tym, co później. Wielki Post może być w tej zadumie pomocny. Śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa wymykają się logice doczesności. Może więc warto zajrzeć za zasłonę innego świata?

Z naszych ulic znikają żałobne kondukty. Śmierć jest usuwana na obrzeża tętniącego życia. Jeszcze tylko dzwony przypominają, że zabrała kogoś spośród nas. Nawet my, księża, rzadko mówimy o śmierci, o piekle, o czyśćcu. No bo po co psuć wiernym komfort psychiczny?

 

Zapraszamy dzieci, dla których w zeszłą niedzielę zabrakło książek z serii Twój Anioł, mówiących o spotkaniach z Aniołem Stróżem. Już są

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas