Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu, 26.02.2023

1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czasu pokuty, nawrócenia. Droga krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w piątki o godz. 17.15, a dla dorosłych i młodzieżybezpośrednio po piątkowej Mszy św. wieczornej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy sprawować w niedziele o godz. 17. 15. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

2. Wielki Post jest liturgicznym okresem przygotowania do Świąt Wielkanocnych zwłaszcza poprzez lekturę słowa Bożego, o czym przypomina nam ewangeliarz ustawiony na tzw. tronie słowa Bożego, za wykonanie którego dziękuję p. Jackowi Borkowskiemu. W tym czasie zwracamy baczniejszą uwagę na dobre uczynki, wśród których najważniejszymi są: modlitwa, post i jałmużna. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na dzieło misyjne „Ad gentes.

3. Wielki Post, zwłaszcza jego pierwsza część, odwołuje się do sakramentu chrztu. W najbliższy poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się liturgia pokutna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Od poniedziałku do piątku zapraszamy także do kaplicy na jutrznię prowadzoną przez Wspólnoty neokatechumenalne na godzinę 6.00.

4. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania w świetlicy parafialnej.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca; możliwość spowiedzi od godz. 17.00 i podczas Mszy św.

6. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca; o godz. 17.00 różaniec, po Mszy św. spotkanie Kół Żywego Różańca. Proszę o przyniesienie kapliczek szensztackich.

7. Po feriach wznawia swą działalność dziecięca scholaparafialna. Wszystkich, którzy w niej śpiewali i tych, co chcieliby do niej dołączyć, zapraszamy na próbę w niedzielę o 9.00 do świetlicy parafialnej i oprawę muzyczną podczas Mszy św. o godz. 10.30.

8. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie, ale zgodnie z obietnicą wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie udało się dotrzeć, udamy się w sobotę 4. marca; prosimy o zgłaszanie adresów do zakrystii. Podsumowania kolędy dokonam w przyszłą niedzielę.

9. W ostatnim czasie na drogę do wieczności pożegnaliśmyśp. Bożenę Rostek. Wieczny odpoczynek