Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Zwykła, 19.02.2023

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 7. tydzień zwykły. 22 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas pokuty, nawrócenia, a także modlitw o trzeźwość narodu. W Popielec sprawujemy Msze św. o następujących godzinach: 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. W tym dniu oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych obowiązuje również post ilościowy, tzn., że można spożyć jeden posiłek do syta; pozostałe posiłki powinny być skromniejsze. Droga krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w piątki o godz. 17.15, a dla dorosłych i młodzieży po piątkowej Mszy św. wieczornej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy sprawować w niedziele o godz. 17. 15. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

2. Wielki Post jest liturgicznym okresem przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W tym czasie zwracamy baczniejszą uwagę na tzw. dobre uczynki, wśród których najważniejszymi są: modlitwa, post i jałmużna. Dziś pod kościołem zbieramy do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

3. W najbliższy poniedziałek po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, możliwość adoracji i skorzystania z modlitwy wstawienniczej prowadzonej przez Odnowę w Duchu Świętym.

4. W niedzielę 26 lutego o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania w świetlicy parafialnej.

5. W tym tygodniu zakończymy wizyty duszpasterskie; kolęda odbędzie się w następującym porządku: w poniedziałek 20.02. ul. Sosnkowskiego 2 i 4 (2 księży);wtorek 21.02. ul. Sosnkowskiego 6 i Hallera 5C (1 ksiądz); w czwartek 23.02. ul. Fieldorfa 4 i 6 (2 księży); w sobotę 25.02. ul. Danuty 8, 10, 12, 14 i 16 (2 księży). Od poniedziałku do piątku rozpoczynamy kolędę od godz. 17.00, a w sobotę od godz. 10.00.

6. W ostatnim czasie na drogę do wieczności pożegnaliśmy: Czesława Piwka, Henrykę Bogusz, Tadeusza Tabędzkiego, Przemysława Mikulskiego i Marcina Ceglińskiego. Wieczny odpoczynek…