19 lutego 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy Przyjąć, czy odmówić” W zgodzie z sumieniem czy z ludźmi?” kilka porad na problem zaproszenia na „ślub cywilny”. Czasem znajdujemy się w kłopocie, gdy na przykład dostajemy zaproszenie na ślub tylko cywilny. Uczestniczyć w nim czy nie? Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji?

„12 kroków z depresji” – MAMUŚKA, ZRÓB COŚ – W tym letargu na okrągło odmawiała różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modliła się: „Boże, nie wiem, Kim jesteś i gdzie jesteś, ale albo coś ze mną zrób, albo mnie zabierz”. Na ten stan jej córka reagowała agresją, a syn zamknął się w sobie. Dzieci zaalarmowały brata mamy, byłego uczestnika misji w Libanie, który zadzwonił i pogroził, że jeśli sama nie pójdzie do lekarza, to ją tam zaniesie.

 

Gość NiedzielnyCuda pod gruzamiprzyszedł kolejny potężny wstrząs, nie miała sił uciekać. – Bałam się, że stracę synka. Modliłam się: niech Bóg da mu dobre życie i niech mi go nie odbiera – wspomina Fatma Ahmad. Wraz z rodziną schroniła się najpierw w namiocie dla bezdomnych, a potem w klasztorze, gdzie jest cieplej i mają zapewniony gorący posiłek

 

„Mały Gość” „Zmierz się z Wielkim Postem” Można zmierzyć siebie, swój wzrost, swój rozmiar. Najtrudniej zmierzyć się ze sobą. Z nacie na pewno historię Dawida, …… w numerze dodatek – wielkopostna miarka/ 

 

NiedzielaOpcja najgorsza z możliwych” – Nie chcę alarmować, ale sytuacja nie jest dobra. Liczba samobójstw wśród nastolatków się podwoiła – mówi prof. Adam Czabański, socjolog i suicydolog. W Polsce liczba samobójstw jest zdecydowanie większa niż innych przypadków gwałtownych śmierci. Co roku ok. 5,2 tys. osób odbiera sobie życie, podczas gdy ofiar drogowych jest 2,3-2,4 tys., a ofiar zabójstw nieco ponad 600.

 

Osoby, które nie odebrały. „Ostatnich Rozmów” książki, która po śmierci Benedykta XVI okazała się prawdziwym przebojem. Prosimy o odbiór.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas