12 lutego 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy „Krzew winny i latorośle” ks. Waldemar Chrostowski w kolejnej homilii o winnicy mówi: Nowy Testament podkreśla, że Jezus dał Bogu to, czego nie mógł dać Izrael, a więc to On jest prawdziwą winnicą i krzewem winnym.

„Co na starość?” Każdy z nas może się znaleźć w takiej sytuacji, kiedy opieka nad starszymi i schorowanymi rodzicami będzie bardzo trudna bądź niewykonalna. Jak sobie wtedy radzić? Czy powierzenie ich opiece DPS-u to niewdzięczność i znieczulica, czy racjonalne rozwiązanie?

 

Gość NiedzielnyMedytuj!Zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób pogłębić lekturę słowa Bożego, ale nigdy nie znalazłeś czasu na rekolekcje? Z pomocą może przyjść kilka internetowych stron i aplikacji.

 

„Mały Gość” „Cenniejszy niż złoto” Zastanawiałeś się kiedyś, jak Noe zmieścił w arce wszystkie zwierzęta (a mogły ich być miliony)? Albo jak doprowadził do niej niedźwiedzie polarne? Albo jak to możliwe, że jedna rodzina mogła utrzymać przy życiu tyle zwierzaków? Pytań jest całe mnóstwo. 

 

NiedzielaCierpienie otwiera nam oczy” – O wierze, która nie kładzie kresu cierpieniu, ale nadaje mu sens i pozwala widzieć nam więcej i szerzej, rozmawiamy z ks. Jackiem Marcińcem, duszpasterzem osób chorych i niepełnosprawnych. – Ks. Jacek Marciniec: Jeśli wmówimy sobie, że zdrowie i dobre samopoczucie są najważniejsze, to wtedy, kiedy się one skończą, nic nie będzie mieć sensu. Człowiek może żyć nieustannie w lęku, bo boi się umierania – nie tylko tego ostatecznego, ale i egzystencjalnego.

 

Prosimy odbierać książkę. „Ostatnie Rozmowy” Benedykta XVI. Okazało się, że po śmierci Benedykta XVI książka okazała się prawdziwym przebojem.

 

W kiosku mamy Pismo Święte, komplety kolędowe i wszystko to czego potrzebujemy do przygotowania się na odwiedziny kapłana.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas