8 stycznia 2023r. – POLECANE

Pokój i Dobro!!

Przed nami DZIEŃ BABCI  i dni popularnych imienin. A oto kilka  propozycji na upominki:

Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy

Peter Seewald

Ostatnie rozmowy to publikacja będąca swoistym testamentem papieża Benedykta XVI. W pierwotnym zamyśle odchodzącego z urzędu Ojca Świętego ten wywiad miał się stać ostatnim przesłaniem, które winno trafić do wiernych po jego śmierci.

Benedykt XVI po wielu przemyśleniach postanowił, że w tak obszernej formie po raz ostatni zabierze publicznie głos. Współautorem publikacji nie mógł zostać nikt inny, jak tylko Peter Seewald, autor jego wcześniejszych bestsellerowych książek-wywiadów, najbardziej zaufany biograf Ojca Świętego, przed którym ten nie wahał się odkrywać sekrety. Emerytowany papież mówi wprost o powodach rezygnacji, kluczowych momentach swojego pontyfikatu, o konklawe i swoim następcy – Franciszku. Opowiada także o niełatwych i kontrowersyjnych wydarzeniach, które miały miejsce, gdy zasiadał na tronie Piotrowym, między innymi o aferze Vatileaks, trudnych reformach Kurii Rzymskiej i lobby gejowskim w Kościele.

Moja wiara

Benedykt XVI

Jaka jest wiara papieża Benedykta XVI?

Jakie prorocze intuicje towarzyszyły mu na drodze kapłańskiej służby?

Jak wypatrywać Bożego światła w mrokach dzisiejszych czasów?

Moja wiara to wyjątkowy zbiór tekstów Josepha Ratzingera na tematy niezwykle istotne i bliskie jego sercu. Składają się one na osobiste Credo papieża emeryta. Dzięki zebranym przemówieniom, jesteśmy w stanie na nowo rozkochać się w Kościele, odkryć prawdziwą wartość ofiary czy cierpienia oraz ponownie zachwycić się Słowem Bożym i Liturgią.

Książka ta jest hołdem dla papieża, który bardziej niż ktokolwiek inny podkreśla wartość i znaczenie ciągłości Tradycji w czasach, w których Chrystus jest niemal nieobecny, a dla wielu ludzi najważniejszym celem jest całkowite zniszczenie Kościoła.

Zapraszamy po Pismo Święte, komplety kolędowe i inne przedmioty, potrzebne na przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej.,

Opracował   Wojciech Balas