8 stycznia 2023r. – OGŁOSZENIA

W tym tygodniu tygodniki zdominowały informacje o postaci Papieża  Benedykta XVI w związku z Jego śmiercią i pogrzebem.

„IdziemySpuścizna Ratzingera” Joseph Ratzinger to jeden z największych teologów XX i XXI w. Po Soborze Watykańskim II walnie przyczynił się do powstania nowej teologii, gdy odeszło się od szkolnej teologii scholastycznej i powstał nowy styl jej uprawiania. Joseph Ratzinger obdarzony był niezwykłym darem odczytywania nowych prądów duchowych.. 

„Gość w dom” Ostatnie dni to niespotykany dotąd atak mediów przeciwnych Kościołowi na zwyczaj Odwiedzin Kolędowych. Ten atak spowodowany został przez powrót w większości parafii do (wstrzymanych przez covid) corocznych tradycji wizyty kapłana w domach wiernych.

           Gość Niedzielny Dziś tygodnik z bezpłatnym dodatkiem specjalnym poświęconym zmarłemu Benedyktowi XVI. Można w nim przeczytać m.in. o odchodzeniu papieża seniora do domu Ojca, o jego życiu, zanim został księdzem i kardynałem, o okolicznościach wyboru na Stolicę Piotrową oraz znaczeniu pontyfikatu i abdykacji, a także zapoznać się ze wspomnieniami bliskich współpracowników.

  NiedzielaSpecjalny bezpłatny dodatek poświęcony Benedyktowi XVI” 

  • „Bawarczyk na Watykanie” – jaką drogę przebył chłopiec z bawarskiej wioski, aby stać się głową Kościoła katolickiego?;
  • „Przekonywał, nie narzucał” – żegnamy Benedykta XVI, ale pozostaje z nami całe bogactwo jego myśli.
  • „Był jednym z największych teologów Kościoła”, „Święte życie Benedykta XVI”, „Kochał Polaków” – świadectwa osób, które były świadkami wielkości i świętości zmarłego papieża;
  • Alfabet myśli Benedykta XVI.

 

W związku ze śmiercią papieża Benedykta XVI zamierzamy sprowadzić książkę „Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy” Ostatnie rozmowy to publikacja będąca swoistym testamentem papieża Benedykta XVI. W pierwotnym zamyśle odchodzącego z urzędu Ojca Świętego ten wywiad miał się stać ostatnim przesłaniem, które winno trafić do wiernych po jego śmierci. Przyjmujemy zapisy. Dla osób zapisanych książka będzie tańsza o 40% od ceny ze sklepu.  – już się zapisało kilkanaście osób.

W kiosku mamy Pismo Święte, komplety kolędowe i wszystko to czego potrzebujemy do przygotowania się na odwiedziny kapłana.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas