1 stycznia 2023r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy” Życzenia noworoczne naszego biskupa.

Wizyta na zamówienie?” W grudniu 2020 r. pandemia uniemożliwiła tradycyjny przebieg wizyt duszpasterskich, jakie są zamierzenia niektórych proboszczów na rok bieżący? „Pukając do wszystkich drzwi, daję szansę nie tylko tym przekonanym do wiary, ale i poszukującym”. Mówi ks. Zbigniew z Sejn. Ks. Mackiewicz z Mińska Mazowieckiego mówi: Jak Jezus mam zamiar pukać do wszystkich drzwi. 

Przykład dla rodzin Ksiądz ojciec Jacek Salij mówi: To piękne formuły, że rodzina ma być Kościołem domowym i że Pana Jezusa powinniśmy zaprosić do swojego życia. Tylko co z nich wynika?

 

Gość NiedzielnyPoznać siebie przez strachChociaż to utwór o apostołach w Wieczerniku, każdy z nas zobaczy w niej siebie. Czy w ich lęku po ukrzyżowaniu Chrystusa rozpoznamy swoją trwogę?

Nieoczywisty temat wybrali klerycy trzeciego roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego na swoją sztukę ….

 

NiedzielaMiłość mocniejsza niż śmierć” Włączenie do procesu beatyfikacyjnego nienarodzonego dziecka sprawiło, że był on unikatowy w historii Kościoła katolickiego. Ta decyzja niesie istotne przesłanie dla współczesnego człowieka. O heroicznej postawie Ulmów z ks. dr. Witoldem Burdą, postulatorem ich procesu beatyfikacyjnego, rozmawia Krzysztof Tadej.

 

Zapraszamy po kalendarze książkowe. Znajdziemy tam mnóstwo miejsca do zapisania swych planów i zaznaczenia ważnych dni w nowym roku, A także zaznaczone czytania, Ewangelię i rozważania.

   

W kiosku mamy Pismo Święte, komplety kolędowe i wszystko to czego potrzebujemy do przygotowania się na odwiedziny kapłana.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas