Ogłoszenia parafialne, I Niedziela Bożego Narodzenia 25.12.2022

  1. Rozpoczęliśmy okres Bożego Narodzenia. Jutro przypada wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika (porządek niedzielny); we wtorek św. Jana, apostoła i ewangelisty; w środę wspomnienie Świętych Młodzianków; są to tzw. w liturgii towarzysze Chrystusa; w tym roku w piątek wypada wspomnienie Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Oktawa Bożego Narodzenia nie znosi piątkowego postu. Jej zakończenie przypada w Nowy Rok, w którym obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. 
  2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zadbali o świąteczny wystrój: przywiezienie choinek, dekoracje bożonarodzeniowe, sprzątanie kościoła, rozprowadzenie opłatków i świec, zbiórkę na świąteczne paczki. Dziękuję za wspólne przygotowania, w tym też te religijne: cały okres adwentu, zwłaszcza za przygotowujące nas do Bożego Narodzenia roraty i rekolekcje.
  3. Zapraszamy dzieci na ćwiczenie śpiewu kolęd 27 grudnia o godz. 17.00 do świetlicy parafialnej.
  4. W sobotę 31 grudnia o godz. 18.00 będzie sprawowana dziękczynna Eucharystia za cały kończący się rok kalendarzowy. 
  5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej; świąteczne numery są poszerzonym wydaniu. W sklepiku można nabyć także rozmaite kalendarze religijne na Nowy Rok z podanymi czytaniami liturgicznymi i rozważaniami słowa Bożego oraz zestawy do wizyty duszpasterskiej.
  6. Kolęda odbędzie się w następującym porządku: środa 28.12. ul. Grota-Roweckiego 1 (1 ksiądz); czwartek 29.12. ul. Grota-Roweckiego 2 i 4 (2 księży); piątek 30.12. ul Grota-Roweckiego 3 (1 ksiądz).
    W Nowym Roku: poniedziałek 02.01. ul. Grota-Roweckiego 6 (1 ksiądz); wtorek 03.01. ul. Grota-Roweckiego 5 i 10 (2 księży); 04.01. środa ul. Grota-Roweckiego 7 (1 ksiądz); 05.01. czwartek ul. Lecha 1 i 2 (1 ksiądz); 07.01. sobota ul. Lecha 7a (2 księży). Od poniedziałku do piątku rozpoczynamy od godz. 17.00 a w sobotę od godz. 10.00.
  1. Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy pięknego świętowania Narodzin Pana naszego, Jezusa Chrystusa, zdrowych, pogodnych, błogosławionych Świąt.