25 grudnia 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyDar z siebie samego” W naturze człowieka, w naszym ciele Stwórca zapisał: Jesteś darem dla drugiego człowieka, a on jest darem dla ciebie. Realizuje się to poprzez małżeństwo. Niestety, grzech zaciemnia tę prawdę.

Wzorzec człowieczeństwa Bezbronność Chrystusa znajduje swoje odbicie również w dzisiejszej sytuacji. – mówi kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Sprawdzianem dla nas w te święta będzie to, czy będziemy potrafili zrobić użytek z tradycyjnie wolnego miejsca przy wigilijnym stole. Czy zdobędziemy się, żeby zaprosić kogoś z uchodźców wojennych, nawet ryzykując, że nam trochę skomplikuje rodzinną atmosferę w ten wieczór.

 

Gość Niedzielny W poszerzonym świąteczno-noworocznym wydaniu „Gościa Niedzielnego” szczególnie polecamy wzruszającą rozmowę o tym, jak polskie orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie, oraz blok artykułów dotyczących istoty przeżywanych świąt Bożego Narodzenia.

 

NiedzielaNie przegapmy Bożego Narodzenia” Przyszedł Mesjasz – oczekiwany od tysięcy lat, a my, ludzie, przegapiliśmy ten moment. Nie było dla Niego miejsca ani w prywatnych domach, ani w gospodzie. Wysłaliśmy Go za miejskie mury, między zwierzęta – do szopy. I oto leży na słomie jako wieczne oskarżenie ludzkiej znieczulicy i braku serca. Gdy wzruszeni śpiewamy: „W żłobie leży, któż pobieży kolędować Małemu?”, nie przychodzi nam do głowy, że także dziś z powodu naszego braku wrażliwości historia się powtarza.

 

Zapraszamy po kalendarze książkowe. Znajdziemy tam mnóstwo miejsca do zapisania swych planów i zaznaczenia ważnych dni w nowym roku, A także zaznaczone czytania, Ewangelię i rozważania.

   

W kiosku mamy Pismo Święte, komplety kolędowe i wszystko to czego potrzebujemy do przygotowania się na odwiedziny kapłana.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas