Ogłoszenia parafialne, IV Niedziela Adwentu 18.12.2022

 1. IV Niedziela Adwentu otwiera ostatni etap intensywnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Zostało nam już tylko sześć Mszy roratnich, o 6.30. Spowiedź w tych dniach możliwa będzie przed i po mszach świętych.
 2. Bardzo dziękuję ks. Markowi za wygłoszone do nas podczas rekolekcji słowo Boże.
 3. Liturgiczna służba ołtarza rozprowadza siano na stół wigilijny; ofiary przeznaczane są na fundusz ministrancki.
 4. Na Mszy św. o godz. 10.30 będzie kazanie mistagogiczne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i poświęcenie medalików, a po Mszy krótkie spotkanie z rodzicami.
 5. Przypominamy o możliwości składania ofiar do puszek pod chórem na świąteczne paczki dla ubogich, o zakupie świec i opłatków na stół wigilijny. W sklepiku można nabyć kalendarze, kartki świąteczne oraz książki i filmy DVD na świąteczne prezenty.
 6. W poniedziałek 19 grudnia po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najśw. Sakramentu z możliwością skorzystania z modlitwy wstawienniczej.
 7. W czwartek, po Mszy św. wieczornej odmówimy nabożeństwo do św. Rity z pobłogosławieniem róż ku jej czci.
 8. Msza „Pasterka” będzie sprawowana 24 grudnia o godz. 22.00; kwadrans przed Pasterką zapraszamy na śpiew kolęd. W Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) nie będzie Mszy św. o godz. 7.00; 26 grudnia porządek niedzielny.
 9. We wtorek 27 grudnia zapraszamy do świetlicy dzieci na ćwiczenie śpiewu kolęd na godz. 17.00.
 10. Po Świętach chcielibyśmy udać się z wizytą duszpasterską – kolędą w następującym porządku: środa 28.12. ul. Grota-Roweckiego 1 (1 ksiądz); czwartek 29.12. ul. Grota-Roweckiego 2 i 4 (2 księży); piątek 30.12.)ul Grota-Roweckiego 3 (1 ksiądz).
  W Nowym Roku: poniedziałek 02.01. ul. Grota-Roweckiego 6 (1 ksiądz); wtorek 03.01. ul.Grota-Roweckiego 5 i 10 (2 księży); 04.01. środa ul. Grota-Roweckiego 7 (1 ksiądz); 05.01. czwartek ul. Lecha 1 i 2 (1 ksiądz); 07.01. sobota ul. Lecha 7a (2 księży). Od poniedziałku do piątku rozpoczynamy od godz. 17.00 a w sobotę od godz. 10.00
 1. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Helenę Kalinowską. Informujemy, że 15 grudnia zmarł ojciec ks. proboszcza Dariusza Bali, śp. Jacek Bala. Pogrzeb odbędzie się 20 grudnia o godz. 12.00 w Parafii św. Trójcy w Ząbkach. W ich intencji módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…