18 grudnia 2022r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy” Dziś w tygodniku, ścienny kalendarz na rok 2023 a także śpiewnik z kolędami i z opisem ceremonii Wieczerzy Wigilijnej. 

Emmanuel – z nami Bóg” Wśród prorockich określeń Zbawiciela wymieniane jest imię Emmanuel. Często zastanawiamy się co ono oznacza? Ks. prof. Waldemar Chrostowski mówi: W Jezusie Bóg zniżył się do człowieka tak bardzo, że bardziej już nie można. To imię pochodzi z języka hebrajskiego, w którym wyrażenie „Immanu-El” – „Z nami Bóg” – jest wyrazem wiary, a z czasem stało się imieniem wyczekiwanego wysłannika Boga.

Nagość po grzechu W raju Adam i Ewa nie odczuwali wobec siebie wstydu, chociaż byli nadzy. Teraz potrzebujemy ubrania, aby chronić swoją intymność i wartość jako osoby. Co spowodował grzech pierworodny?

 

Gość Niedzielny Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bardzo przydatny dodatek – „Modlitwa przed Wieczerzą Wigilijną”. 

Puste miejsca” Wigilie bywają trudne. Mamy w polskiej duchowości tak bardzo rozwinięte przeświadczenie o wyjątkowości tego dnia (i tego wieczoru), że czasem narażamy się z tego powodu na krytykę, nie dbam o to!

 

Niedziela Dziś  w numerze śpiewnik kolędowy wraz z ceremoniałem obchodu Wieczerzy Wigilijnej.

To, co naprawdę ważne” Coraz częściej oczekujemy nie tego, czego powinniśmy. Dlatego w Betlejem nie zrozumieli Boga, kiedy przybył.

 

 To już naprawdę ostatnia chwila, by wysłać najbliższym opłatek i życzenia. W naszym kiosku są karty z życzeniami i z motywem Bożego Narodzenia, w kopercie i z opłatkiem, które można Im wysłać.

Zapraszamy po kalendarze książkowe. Znajdziemy tam mnóstwo miejsca do zapisania swych planów i zaznaczenia ważnych dni w nowym roku, A także zaznaczone czytania, Ewangelię i rozważania.

   Zapraszamy po świece wigilijne, adwentowego dzieła Caritas. Udział w tym przedsięwzięciu, to drobny akt miłosierdzia dla potrzebujących.

  

W kiosku mamy Pismo Święte, komplety kolędowe i wszystko to czego potrzebujemy do przygotowania się na odwiedziny kapłana.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas