Ogłoszenia parafialne, III Niedziela Adwentu, Gaudete 11.12.2022

  1. Dzisiejsza niedziela, zwana w tradycji katolickiej Gaudete, rozpoczyna III tydzień Adwentu. Jest to jednocześnie tydzień Kwartalnych dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. We wtorek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w środę św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  2. Dni od 17 do 24 grudnia włącznie są przeżywane jako bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Pomogą nam w tym zwłaszcza rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy 15 grudnia Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00, którą prowadzić będzie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W piątek 16 grudnia Msze święte o godzinach: 6.30 (roraty); 15.00 (z koronką do Miłosierdzia Bożego); 16.30 (przewidujemy udział dzieci); 18.00, po której będzie jak zwykle adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. W sobotę 17 grudnia: o 6.30 (roraty); 9.00; 16.30 (z udziałem dzieci); 18.00; i 0 19.30 z udziałem wspólnot neokatechumenalnych; będzie to Msza św. z formularza IV niedzieli Adwentu. Rekolekcje zakończony w niedzielę 18 grudnia; Msze św. według porządku tradycyjnego. 
  3. Przypominamy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o udziale w rekolekcjach adwentowych.
  4. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży rozprowadza kartki świąteczne; ofiary są przeznaczane na działalność stowarzyszenia.
  5. W najbliższy poniedziałek 12 grudnia po Mszy wieczornej będzie katecheza o Dekalogu. Ewentualne sprawy kancelaryjne będą mogły być załatwione po katechezie.
  6. W najbliższą niedzielę 18 grudnia liturgiczna służba ołtarza rozprowadzać będzie siano na stół wigilijny; ofiary przeznaczane są na fundusz ministrancki.
  7. W najbliższą niedzielę 18 grudnia na Mszy św. o godz. 10.30 będzie kazanie mistagogiczne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i poświęcenie medalików, a po Mszy krótkie spotkanie z rodzicami.
  8. Pragnę już zasygnalizować, że Msza „Pasterka” będzie sprawowana 24 grudnia o godz. 22.00.
  9. W kiosku parafialnym można nabyć opłatki na stół wigilijny, kalendarze, kartki świąteczne, lampiony roratnie, a także świece wigilijne Caritas.