11 grudnia 2022r. – OGŁOSZENIA

„Idziemy” Dziś w tygodniku, od fundacji św Mikołaja, aromatyczna, rozgrzewająca Herbatka Wigilijna. 

Miłość, małżeństwo, seks” Ten, kto kocha, chce dawać małżonkowi takie znaki miłości, jakich ta druga osoba potrzebuje tu i teraz. – mówi ks. dr. Marek Dziewiecki, duszpasterz, psycholog, rekolekcjonista.

Szukajcie wpierw…” Szukajcie wpierw Królestwa Bożego… a wszystko inne będzie wam przydane. Czas, który oddajemy Jezusowi, to czas zyskany, który zwróci się nam stokrotnie.

 

Gość Niedzielny „Kardynał Wojtyła wyprzedzał epokę” O roli kard. Karola Wojtyły w walce z przestępstwem pedofilii duchownych mówi Tomasz Krzyżak.

 

NiedzielaBóg i cezar – dwie władze?” Wyraźne rozgraniczenie tych dwóch sfer: religijnej i politycznej klarownie wyjaśnia Benedykt XVI w encyklice Deus caritas est: „Państwo nie może narzucać religii, ale musi zagwarantować jej wolność i pokój pomiędzy wyznawcami różnorakich religii; Kościół jako społeczny wyraz wiary chrześcijańskiej, ze swej strony, ma swoją niezależność i na bazie wiary żyje w formie wspólnotowej, którą państwo powinno respektować. .

 

Czy Twoi najbliżsi, z którymi nie spotkasz się w święta otrzymają życzenia i opłatek? W naszym kiosku są karty z życzeniami i z motywem Bożego Narodzenia, w kopercie i z opłatkiem, które można Im wysłać.

   Zapraszamy po świece wigilijne, adwentowego dzieła Caritas. Udział w tym przedsięwzięciu, to drobny akt miłosierdzia dla potrzebujących.

  

Są nowe kalendarze, ścienne, kieszonkowe i książkowe rozważaniami i mnóstwem potrzebnych porad. Oraz komplety kolędowe.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas