4 grudnia 2022r. – POLECANE

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!

Już Adwent, przed nami „Mikołajki” a za kilka dni „Gwizdka”

Zachęcam, by książka katolicka była naszym prezentem na te okazje, będzie jednocześnie naszym działaniem ewangelizacyjnym.  A wśród propozycji:       

 

Święci na każdy dzień

Meredith Hinds

Prawdziwe historie o wierze i odwadze

POZNAJ HISTORIE ŚWIĘTYCH, KTÓRZY ZMIENILI ŚWIAT!.

Święci na każdy dzień to fascynujące opowieści o ponad trzystu świętych, które wraz ze swoim dzieckiem możesz czytać przez cały rok! To inspirująca podróż śladami niezwykłych ludzi, którzy całym swoim życiem służyli Bogu i bliźnim. Z książką Meredith Hinds opatrzoną ilustracjami Isabel Muñoz możecie wspólnie odkrywać bogactwo wiary i Kościoła.

Wspaniały upominek, nie tylko dla dzieci a w nim: fragmenty Pisma Świętego oraz modlitwy, pięknie zilustrowane historie świętych na każdy dzień roku,

inspirujące fakty z życia świętych Kościoła.

 

Umiłowanie Jezusa Chrystusa w życiu codziennym

Św. Alfons Maria de Liguori

Umiłowanie Jezusa Chrystusa w życiu codziennym jest najbardziej dojrzałym dziełem św. Alfonsa, napisanym w ostatnim okresie jego życia. Stanowi swego rodzaju syntezę myśli Świętego nad tym, czym jest życie duchowe. Kreśli w nim „program życia duchowego” dla wszystkich, także dla żyjących z dala od Boga. Proponuje im „drogę doskonałej miłości”, będącą odpowiedzią na niesłychaną miłość Boga objawioną w Jezusie Chrystusie. Zapewnia, że „jest wielkim błędem to, co mówią niektórzy, że Bóg nie chce, by wszyscy byli świętymi. Bóg chce mieć wszystkich świętymi, a każdego w swoim stanie, zakonnika jako zakonnika, świeckiego jako świeckiego, kapłana jako kapłana, żonatego jako żonatego, sprzedawcę jako sprzedawcę, żołnierza jako żołnierza”.

 

Są już do nabycia świece Caritas – wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.

Zapraszamy po książki, jeszcze po starej cenie – nowa będzie o 30 – 40 % wyższa.

Zapraszamy też po kalendarze, karty świąteczne, lampiony, komplety kolędowe.

                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                 Opracował   Wojciech Balas