4 grudnia 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyŚwięty nie tylko od prezentów” Ukochany święty dzieci, kojarzony z wymarzonymi prezentami pod choinką, miał pod swoją pieczą żeglarzy, piekarzy i ludzi wielu innych profesji. Odgrywa także rolę ekumeniczną. O świętym Mikołaju biskupie Myry.

Klerycy na scenie” Od wielu lat tradycją warszawsko-praskiego seminarium jest wystawiana przez kleryków w czasie Adwentu sztuka. W tym roku będzie to klasyka, która zachwyci widzów w każdym wieku – znany większości z nas „Pinokio” Carla Collodiego. Projekt sztuki seminaryjnej jest realizowany przez kleryków III roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej od 22 lat. Alumni upamiętniając w ten sposób rocznicę powstania seminarium, przypadającą 8 grudnia.

 

Gość Niedzielny  Dziś w tygodniku między innymi o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. A w cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale..

 

Mały Gość Niedzielny Dziś dodatek, „Wielkie czekanie”. Kalendarz adwentowy, – zdrapka z nagrodami.

 

Niedziela Dziś dodatek dla najmłodszych – książeczka z malowankami scen adwentowych.

Oraz „Ważne rozmowy” Porady dla rodziców i dziadków – Jak rozmawiać o Bogu, o wierze, o Kościele, o ważnych i poważnych sprawach z najmłodszymi? Z tym problemem, a raczej wyzwaniem, prędzej czy później, każdy rodzic będzie musiał się zmierzyć. I nie będą to łatwe rozmowy, bo dzieci potrafią zadawać zdumiewające pytania. A mówienie o Bogu, także dzieciom, połączone z życiową praktyką, jest dziś konieczne.

 

Niewiele czasu pozostało, aby wysłać najbliższym życzenia świąteczne i dowód pamięci, w kiosku są karty z motywem Bożego Narodzenia, w kopercie i z opłatkiem.

   Zapraszamy po świece wigilijne, adwentowego dzieła Caritas. Pomocy tym, którzy  oczekują na naszą pomoc.

  

Są też kalendarze, lampiony na roraty i komplety kolędowe.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas