Ogłoszenia parafialne, I Niedziela Adwentu 27.11.2022

  1. I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. W okresie tym przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego, choć do 16 grudnia liturgia mówi nam o powtórnym przyjściu Chrystusa Pana na końcu czasów. W tym tygodniu w środę przypada święto św. Andrzeja, Apostoła, a w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  2. Przejawem adwentowego przygotowania na narodziny Pana Jezusa są roraty, czyli Msza św. o Najświętszej Marii Pannie w Adwencie, która w naszej parafii będzie sprawowana o godz. 6.30.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca; spowiedź od godz. 17.00.
  4. Z racji I soboty miesiąca o godz. 17.00 odbędzie się różaniec, a po Mszy św. wieczornej spotkanie Kół różańcowych i wymiana tajemnic.
  5. Dzisiaj, po Mszy św. o 10.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  6. W kiosku parafialnym można nabyć kalendarze, kartki świąteczne, lampiony roratnie, a także świece wigilijne Caritas. Poświęcenie opłatków i rozprowadzanie ich rozpoczniemy od przyszłego tygodnia.
  7. Na drogę do wieczności pożegnaliśmy w tym tygodniu śp. Mariannę Stasiuk.