Ogłoszenia parafialne, XXXIV Niedziela Zwykła 20.11.2022

  1. Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczyna 34., ostatni tydzień roku liturgicznego. Przyszłą niedzielą witamy Adwent, a tym samym nowy rok liturgiczny. Przypadają w tym tygodniu następujące wspomnienia: w poniedziałek Ofiarowanie NMP; we wtorek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w czwartek św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
  2. Dzisiaj z racji Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 12.00 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa z aktem oddania przed Najśw. Sakramentem. Za uczestnictwo w akcie można uzyskać odpust zupełny.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  4. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym z możliwością skorzystania z modlitwy wstawienniczej.
  5. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo do św. Rity. 
  6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę 26.11.2022 r. o godz. 19.00.
  7. W przyszłą niedzielę, 27.11.2022 r. na Mszy św. o 10.30 będzie kazanie mistagogiczne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami tychże dzieci.
  8. 26 i 27 listopada w Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku-Świdrze organizowane jest całonocne modlitewne czuwanie w intencji mieszkańców i spraw Miasta Otwocka. W odmawianie różańca angażowane są wszystkie otwockie parafie. Nam przypadł różaniec o godz. 24.00. Zapraszam wszystkich chętnych. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.
  9. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski przygotowała oświadczenie, że Jan Paweł II podjął walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich. Tekst znajduje się na stronie diecezji warszawsko-praskiej i naszej parafii.