20 listopada 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyOgień czyśćcowy” Jak wygląda Czyściec? To często zadawane pytanie. Czy to oczyszczający ogień, czy oczyszczająca modlitwa? Przez wieki przedstawiano różne wyobrażenia tego miejsca. Ojciec Jacek Salij OP, przedstawia czym jest czyściec wg Kościoła. W odniesieniu do ognia czyśćcowego powinniśmy się uwolnić od wszelkich przejawów myślenia mitologicznego. Najskuteczniej uchroni nas przed ześlizgnięciem się w takie wyobrażenia odwołanie do Pisma Świętego.

Miłosierdzie na nowo malowane” Namalować katolicyzm na nowo, to ambitne wyzwanie szukania nowego języka artystycznego dla wyznawania prawd wiary. Przedsięwzięcie ma potrwać 21 lat, a jego pierwszym etapem był wizerunek Bożego Miłosierdzia. Wszystkie obrazy znalazły nabywców, a 7 z nich pozostanie w naszej diecezji.

 

Gość NiedzielnyWiedza: ratunek przed propagandą” O co chodzi w tej niekończącej się dyskusji o Janie Pawle II? To w sumie dziwna sprawa: jedni obrzucają go błotem, inni gloryfikują, „bo to nasz papież”. Młodzi ośmieszają lub ignorują. Zmierza to w dziwnym i niepokojącym kierunku…

 

Mały Gość Niedzielny Dziś dodatek, „Wielkie czekanie”. Kalendarz adwentowy, – zdrapka z nagrodami.

 

NiedzielaOfiarowana Bogu”  Nawet Maryja, tak bardzo od początku swego istnienia obdarowana przez Boga, potrzebowała wiary swoich rodziców. Tym bardziej my potrzebujemy od pierwszych lat życia wiary innych, a najbardziej wiary swych rodziców i najbliższych. Przed rozpoczęciem liturgicznego czasu Adwentu, tj. 21 listopada, Kościół wspomina tajemnicę ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. To wydarzenie ukazuje nam małą Miriam, która jeszcze jako dziecko, zgodnie z tradycją i wielowiekową praktyką Izraela została oddana na służbę w świątyni jerozolimskiej. 

 

 

    W kiosku są karty świąteczne. Każda karta z motywem Bożego Narodzenia, w kopercie i z opłatkiem. 

Są też kalendarze, lampiony na roraty i komplety kolędowe.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas