Ogłoszenia parafialne, XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 33. tydzień zwykły. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w środę NMP Ostrobramskiej (z tej racji przed Mszą św. wieczorną odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia); w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w piątek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Przyszła, 34. niedziela zwykła jest niedzielą Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, a tym samym ostatnią niedzielą roku liturgicznego.
  2. Pod kościołem odbywa się zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
  3. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  4. Jutro, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się katecheza dla dorosłych nt. Dekalogu. Kancelaria tego dnia będzie zamknięta. Ewentualne sprawy będą mogły być załatwione po katechezie.
  5. 26 i 27 listopada w Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku-Świdrze organizowane jest całonocne modlitewne czuwanie w intencji mieszkańców i spraw Miasta Otwocka. W odmawianie różańca angażowane są wszystkie otwockie parafie. Nam przypadł różaniec o godz. 24.00. Zapraszam wszystkich chętnych. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Michała Nowickiego. Wieczny odpoczynek…