Ogłoszenia parafialne, XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 31. tydzień zwykły. Przypadają w nim następujące wspomnienia: we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu sprawujemy Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00 z procesją za zmarłych; nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W środę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych; będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 z procesją za zmarłych; po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec za zmarłych. W piątek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza.  
  2. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się choćby w myślach za zmarłych; odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
  3. Przyjmujemy na wypominki. Odczytywane one będą na piątkowej Mszy wieczornej do Miłosierdzia Bożego; w intencji zmarłych będzie też ta Msza święta. Wypominki jednorazowe odczytywane będą podczas procesji za zmarłych 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy św. o 12.00 i 2 listopada w procesji po Mszy św. o 9.00.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca; możliwość spowiedzi od godz. 17.00
  5. 5 listopada, z racji I soboty miesiąca o godz. 17.00 odmówimy różaniec; po Mszy św. wieczornej spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic.  
  6. W Uroczystość Wszystkich Świętych Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży będzie rozdawać po Mszach cytaty zawierające inspirujące myśli świętych. Przed kościołem będą rozprowadzane figurki św. Józefa. Ofiary będą przeznaczone na wsparcie działalności Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Figurki można nabyć także dzisiaj po Mszy św.
  7. W sobotę 05. listopada zapraszamy dzieci na bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w świetlicy parafialnej o godz. 16.00. Chętnych na bal prosimy o zapisy w zakrystii.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.