30 października 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyŚwięci są dla nas” Bóg jest z nami, ale są również święci i aniołowie. W drodze przez życie nie jestem sam. – mówi o. Józef Zdzisław Kijas OFMConv, postulator generalny franciszkanów. Czym jest „świętych obcowanie”, które wyznajemy w „Credo”? Polski termin „obcować” oddaje naturę tego, o czym mówimy. Obcować, czyli być obok. Zmarli nie zapominają o nas, nawet jeżeli ich nie widzimy. Wiara mówi, że oni są z nami, wstawiają się za nami przed Bogiem, orędują.

Jak dobrze przeżyć żałobę?” Największym problemem jest przeżywanie straty bliskiej osoby w samotności. – mówi ks. Wojciech Szychowski, psycholog i psychoterapeuta pracujący z osobami po stracie bliskich.

 

Gość Niedzielny W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” można m.in. znaleźć odpowiedź na pytanie nurtujące wielu z nas, zwłaszcza przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych: „Gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło?”.

 

Mały Gość Niedzielny Dziś dodatek, „Moje siły specjalne”. Co kryje ten tajemniczy tytuł?  Na jakie siły mogę liczyć będąc w potrzebie?

 

NiedzielaBudował nas świadectwem” Księża, którzy jako klerycy odbywali przymusową służbę wojskową w Bartoszycach, pielgrzymowali do grobu swojego kolegi – bł. ks. Jerzego Popiełuszki. 

A wystarczyło tylko siedzieć cicho…” Stoję w lesie w podtoruńskim Górsku, w miejscu, z którego 19 października 1984 r. został porwany ks. Jerzy Popiełuszko. Wokół dęby i sosny – niemi świadkowie wydarzeń sprzed 38 lat. Wówczas scenę zbrodni spowijały głębokie ciemności, które ułatwiały zadanie mordercom. Dziś, jak co roku, leśny mrok rozświetlają setki zniczy i lampionów, co symbolicznie potwierdza fakt, że nie ma takiej prawdy, która prędzej czy później (najpóźniej na Sądzie Ostatecznym) nie wyszłaby na jaw.

 

    W kiosku są karty świąteczne. Każda karta z motywem Bożego Narodzenia, w kopercie i z opłatkiem. 

Są też kalendarze, lampiony na roraty i komplety kolędowe.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas